Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 5 kwietnia 2019, 10:55

autor: AlexB

Darmowy weekend z Dead by Daylight na Steamie

Na Steamie wystartował darmowy weekend z Dead by Daylight – asymetryczną grą wieloosobową od studia Behaviour Interactive. Ponadto do 10 kwietnia będzie można zakupić tytuł i dodatki do niego po obniżonych cenach.

Rano informowaliśmy Was o starcie darmowego weekendu z Borderlands 2. Nie jest to jednak jedyna produkcja, jaką będzie można bezpłatnie przetestować na Steamie przez najbliższe dwa dni. Studio Behaviour Interactive udostępniło do ogrania (już drugi raz w tym roku) Dead by Daylight, czyli wydaną w 2016 roku grę sieciową opartą na asymetrycznej rywalizacji.

Zasada przetrwania numer 63 – jeśli chcesz się gdzieś schować, to upewnij się, że morderca Cię nie widzi. - Darmowy weekend z Dead by Daylight na Steamie - wiadomość - 2019-04-05
Zasada przetrwania numer 63 – jeśli chcesz się gdzieś schować, to upewnij się, że morderca Cię nie widzi.

Co oznacza zwrot „asymetryczna rywalizacja” w przypadku Dead by Daylight? W dużym skrócie – w zabawie bierze udział pięć osób. Jedna z nich wciela się w mordercę i jej zadaniem jest schwytanie oraz zabicie pozostałej czwórki, która stara się uciec z planszy. Jak widać, zasady są banalnie proste, zatem każdy bez większych problemów powinien móc błyskawicznie rozpocząć rozgrywkę. Pytanie tylko, czy warto? Według większości opinii na Steamie, owszem. Gameplay, okraszony dodatkowo sugestywnym klimatem rodem z klasycznych filmowych slasherów, potrafi zjeżyć włosy na karku i zachęcić do jeszcze jednego meczu. Jednak nie musicie temu wierzyć na słowo. Dzięki darmowemu weekendowi na Steamie każdy może osobiście sprawdzić, czy faktycznie warto zostać na dłużej w brutalnym świecie Dead by Daylight.

Aby wziąć udział w darmowym weekendzie z Dead by Daylight, musicie wejść na jego kartę w serwisie Steam i kliknąć przycisk Zagraj. Tytuł zostanie na dwa dni bezpłatnie przypisany do naszej biblioteki. Następnie wystarczy go ściągnąć i cieszyć się zabawą w chowanego na sterydach.

Jeśli w trakcie darmowych testów Dead by Daylight przypadnie Wam do gustu, to do 10 kwietnia będziecie mogli zakupić go na Steamie w obniżonej cenie. Za wersję standardową trzeba obecnie zapłacić 35,99 złotych, a za Deluxe, zawierającą dodatkowo cyfrowy artbook, oficjalny soundtrack i dwie maski z gry PayDay 2, 43,20 złotych. Z trzydziestoprocentowym rabatem można również dostać większość DLC do gry, które chociażby pozwalają na wcielenie się w słynnych morderców znanych z filmów, takich jak Leatherface czy Freddy Krueger.

Uwaga! Przed kupnem gry warto pamiętać, że tradycyjnie wszystkie postępy poczynione w trakcie darmowego weekendu zostaną przeniesione do pełnoprawnej wersji.