Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 11:15

Nowy Assassin's Creed z wikingami? Ciekawy easter egg w The Division 2

Gracze znaleźli intrygujący easter egg w grze Tom Clancy's The Division 2 powiązany z marką Assassin's Creed. Jeśli nie jest to jedynie luźne nawiązanie ze strony Ubisoftu, kolejna gry z cyklu może zabrać nas na mroźną północ, do świata rodem z nordyckich mitów.

Czy to zwyczajny easter egg Ubisoftu, czy może jednak coś więcej? - Nowy Assassin's Creed z wikingami? Ciekawy easter egg w The Division 2 - wiadomość - 2019-04-05
Czy to zwyczajny easter egg Ubisoftu, czy może jednak coś więcej?

Fani Assassin’s Creed obecnie interesują się głównie na nadchodzącymi dodatkami do ostatniej odsłony cyklu, Assassin’s Creed Odyssey. Jednak niedawne pogłoski nieco odciągnęły ich uwagę od tych DLC. Chodzi o easter egg znaleziony (via wiki Assassin’s Creed) w grze Tom Clancy’s The Division 2. Przedstawia on wojownika nordyckiego pochodzenia, co niektórzy uznają za wskazówkę co do miejsca akcji kolejnej części asasyńskiej serii. Powodem jest przedmiot trzymany przez postać. Podejrzanie przypomina on Jabłka Edenu, będące jednymi z najważniejszych obiektów w uniwersum Assassin’s Creed. Niektórzy połączyli to ze wzmiankami o nordyckiej bogini Idun, będącej strażniczką złotych jabłek, które – według spekulacji – w świecie serii miały być niczym innym, jak Jabłkami Edenu.

Źródło: Assassin's Creed Wiki.

Wypada jednak wstrzymać wodze fantazji i przypomnieć, że nie jest to nic więcej jak easter egg, który może nie mieć żadnego związku z rzeczywistymi planami twórców. Dość przypomnieć rzekomy teaser z Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege sprzed dwóch lat – obraz samuraja z charakterystyczną literą „A” na pasie. Miało to świadczyć, że w kolejnym Assassin’s Creed wybierzemy się do Japonii, co – jak wiemy – zupełnie się nie sprawdziło. Podobnie może być z tą nordycką „wskazówką”, tym bardziej, że od pewnego czasu krążą pogłoski o przeniesieniu akcji nowego asasyna do Rzymu, co wydaje się dużo bardziej logiczne po odwiedzeniu starożytnego Egiptu i Grecji.

Nowe AC z nordycką mitologią w tle nie wydaje się mniej prawdopodobne, niż ostatnia wyprawa Kratosa. - Nowy Assassin's Creed z wikingami? Ciekawy easter egg w The Division 2 - wiadomość - 2019-04-05
Nowe AC z nordycką mitologią w tle nie wydaje się mniej prawdopodobne, niż ostatnia wyprawa Kratosa.

Czy jednak można stanowo stwierdzić, że ten easter egg jest niczym więcej, jak żartem twórców? Niekoniecznie. Ubisoft nie stroni od zostawiania wskazówek co do swoich kolejnych tytułów w już wydanych produkcjach. W taki sposób dowiedzieliśmy się o wciąż niezapowiedzianej (choć de facto potwierdzonej) grze Pioneer. Dodajmy, że choć przejście ze starożytnej Grecji na mroźną północ może wydawać się dziwne, nie byłby to pierwszy tego typu przypadek w branży. Na razie jednak zalecamy, by traktować to wyłącznie jako prostego easter egga.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej