Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2016, 10:35

autor: Entelarmer

Watch Dogs 2 - misja w grze zdradza nową produkcję Ubisoftu?

W sieci pojawił się filmik z gry Watch Dogs 2, mający być zwiastunem fikcyjnego tytułu. Rzeczone nagranie wykradamy w ramach misji z siedziby wirtualnego Ubisoftu, co wystarczyło, by internauci zaczęli spekulować, że mamy do czynienia nie ze zwykłym easter eggiem, lecz zakamuflowanym materiałem z rzeczywistej produkcji francuskiego dewelopera.

Jutro doczekamy się premiery Watch Dogs 2 – drugiej odsłony hakerskiej serii firmy Ubisoft. Wydawałoby się, że w tym momencie jedyną interesującą kwestią jest jakość kontynuacji tytułu z 2014 roku. Jednak internauci znaleźli inny, bardziej intrygujący temat do rozmów. Wszystko za sprawą jednej misji z WD 2, w ramach której gracze będą musieli wykraść zwiastun gry wideo z bazy danych wirtualnego odpowiednika Ubisoftu w świecie gry. Jeden z użytkowników forum NeoGAF o pseudonimie FlammableAce opublikował zamieszczony niżej filmik w serwisie YouTube i choć zostaje on przerwany w połowie, daje pojęcie o futurystycznym charakterze fikcyjnej produkcji.

Czy jednak na pewno fikcyjnej? Już sam fakt, że w grze włamujemy się do wirtualnej wersji Ubisoftu, daje sporo do myślenia. Podobnie znacząca zdaje się nazwa filmiku – E3_Conf_Video_v03, co mogłoby wskazywać na zapowiedź projektu na kolejnej edycji targów E3. Oczywiście to tylko spekulacje, a Ubisoft jak na razie nie wypowiedział się w tej sprawie. Nie przeszkadza to graczom w wynajdywaniu choćby najluźniejszych powiązań, i to nie tylko z grami (głównie z No Man’s Sky). Wielu internautów zwraca uwagę na muzykę, przywodzącą na myśl ścieżkę dźwiękową z Cowboy Bebop – kultowego anime w klimatach produkcji noir oraz tzw. space westernów. Ponadto nie można nie zauważyć, że od pewnego czasu producenci gier mają słabość do tego typu zabaw z graczami. Dość wspomnieć o działaniach firmy Blizzard w związku z niedawno zapowiedzianą Sombrą, o której społeczność Overwatch spekulowała jeszcze przed majową premierą gry. Jakkolwiek by nie było, raczej nie ma co liczyć, by Ubisoft zbyt szybko uchylił rąbka tajemnicy.

Zwiastun gry w grze – wyrafinowany easter egg, czy sprytnie zakamuflowana zapowiedź rzeczywistej produkcji? - Watch Dogs 2 - misja w grze zdradza nową produkcję Ubisoftu? - wiadomość - 2016-11-14
Zwiastun gry w grze – wyrafinowany easter egg, czy sprytnie zakamuflowana zapowiedź rzeczywistej produkcji?