Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2016, 22:00

autor: Entelarmer

Overwatch - Sombra oficjalnie zapowiedziana

Firma Blizzard ujawniła kolejną postać w grze Overwatch. Jest nią długo oczekiwana Sombra, którą zaprezentowano na specjalnie przygotowanej animacji. Pecetowcy będą mogli sprawdzić hakerkę w akcji na serwerze testowym już w przyszłym tygodniu.

Kilka godzin temu rozpoczęła się tegoroczna edycja Blizzconu – ekskluzywnej imprezy firmy Blizzard. Przy tej okazji amerykański deweloper oficjalnie ujawnił Sombrę – bohaterkę jednej z ciekawszych zabaw twórców ze społecznością Overwatch. Już wcześniej doczekaliśmy się potwierdzenia październikowych przecieków za sprawą grafiki promującej Overwatch World Cup, która wyciekła z serwerów firmy. Teraz zaś opublikowano animację z Sombrą w roli głównej, w której bohaterka infiltruje zakłady zbrojeniowe rosyjskiej spółki Volskaya. Co prawda w trakcie akcji Sombra współpracuje z Czarną Wdową i Żniwiarzem, ale sprytna i na pozór wiecznie niepoważna Meksykanka najwyraźniej ma własne plany.

Filmik zdradza co nieco na temat zdolności Sombry, a dokładny opis postaci możecie znaleźć na oficjalnej stronie gry. Jak łatwo zgadnąć, hakerka będzie nastawiona na utrudnianie działań przeciwnikowi. Oprócz hakowania (blokada zdolności i apteczek) oraz impulsu elektromagnetycznego (masowe hakowanie wraz z niszczeniem barier i osłon) Sombra będzie mogła pochwalić się także innymi interesującymi zdolnościami. Kamuflaż termooptyczny pozwoli jej stać się niewidzialną przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości przemieszczania się, a translokator umożliwi natychmiastowe przeniesienie się w oznaczone miejsce. Dzięki temu Sombra będzie mogła pochwalić się zwiększoną mobilnością, co będzie o tyle istotne, że gracze będą zmuszeni do walki na krótki dystans. Spory rozrzut pistoletu maszynowego uniemożliwi celne strzelanie na odległość.

Na razie z nową postacią mogą zapoznać się wyłącznie na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczestnicy odbywającego się właśnie Blizzconu. Jednak już w przyszłym tygodniu z Sombrą zapoznają się gracze pecetowi, jako że trafi ona na Publiczny Sewer Testowy Overwatch. Wraz z nią będzie można przetestować kolejną mapę oraz tryb rozgrywki, aczkolwiek nie zdradzono żadnych informacji na ich temat.

Translokator wraz z przyśpieszającym prędkość kamuflażem zapewnią Sombrze sporą mobilność. - Overwatch - Sombra oficjalnie zapowiedziana - wiadomość - 2016-11-04
Translokator wraz z przyśpieszającym prędkość kamuflażem zapewnią Sombrze sporą mobilność.