Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2016, 12:00

autor: Entelarmer

Overwatch - informacje o premierze i pogłoski o nowej postaci

Firma Blizzard podała szczegółowy termin premiery gry Overwatch oraz pełne wymagania sprzętowe swojego pierwszego FPS-a. Jednocześnie w sieci pojawiło się podsumowanie rzekomych przecieków na temat nowej, nieujawnionej jeszcze postaci - Sombry.

Z załogą Overwatch spotkamy się 23 maja w polskich kinach, a dzień później na PC i konsolach. - Overwatch - informacje o premierze i pogłoski o nowej postaci - wiadomość - 2016-05-20
Z załogą Overwatch spotkamy się 23 maja w polskich kinach, a dzień później na PC i konsolach.

Premiera Overwatch – sieciowej strzelanki od firmy Blizzard – zbliża się wielkimi krokami, twórcy postanowili więc podzielić się informacjami na temat tego wydarzenia. Pierwszy FPS od twórców Diablo i WarCrafta zadebiutuje jednocześnie na całym świecie, 24 maja o godzinie 01:00 czasu polskiego na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Oczywiście niezbędne będzie zainstalowanie klienta usługi Battle.net i pobranie stosownych aktualizacji. Opublikowano też oficjalne wymagania sprzętowe pełnej wersji gry, które możecie zobaczyć poniżej. Odsyłamy też do artykułu na oficjalnej stronie Blizzarda, podającego obsługiwane karty grafiki.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/Windows 8/Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i3/AMD Phenom X3 8650 lub lepszy
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 460/ATI Radeon HD 4850/Intel HD Graphics 4400 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 4 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 30 GB
 • Inne: szerokopasmowe łącze internetowe, rozdzielczość ekranu 1024x768 lub większa

Zalecane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7/Windows 8/Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5/AMD Phenom II X3 lub lepszy
 • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660/ATI Radeon HD 7950 lub lepsza
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Miejsce na dysku twardym: 30 GB
 • Inne: szerokopasmowe łącze internetowe, rozdzielczość ekranu 1024x768 lub większa
Odpowiedzi na pytanie „Kim jest Sombra?” szukają nie tylko fikcyjne media, ale i gracze. - Overwatch - informacje o premierze i pogłoski o nowej postaci - wiadomość - 2016-05-20
Odpowiedzi na pytanie „Kim jest Sombra?” szukają nie tylko fikcyjne media, ale i gracze.

Na tym kończą się oficjalne informacje na temat Overwatch. Nie sposób jednak nie wspomnieć o krążących w sieci pogłoskach, według których Blizzard zamierza wprowadzić kolejną grywalną postać – Sombrę. Oczywiście jedynie spekulacje, lecz przy takiej liczbie poszlak łatwo uwierzyć, że okażą się one prawdą. Wszystkie ślady nowej postaci przedstawiamy za użytkownikiem forum NeoGAF o pseudonimie Nirolak, który zebrał dotychczasowe doniesienia w jednym miejscu.

Po raz pierwszy z imieniem „Sombra” spotkaliśmy się w listopadzie na meksykańskiej mapie Dorado, na której można było znaleźć trzy utajnione pliki danych: jeden dotyczący Jacka Morrisona, drugi na temat Żołnierza 76 (Soldier 76), wreszcie trzeci odnośnie Sombry. Jest to o tyle istotne, że najnowsza krótka animacja poświęcona Overwatch ma pokazywać właśnie tę mapę oraz wspomnianego Soldier 76, którym jest nie kto inny, jak Jack Morrison. Innymi słowy, pojawienie się trzeciej (czy raczej drugiej) z wymienionych postaci zdaje się być bardzo prawdopodobne. Nadzieje podsyciła też zapowiedź francuskiego kina CGR cinéma, w której wspomniano o ujawnieniu nowego bohatera w trakcie przedpremierowego wydarzenia, w ramach którego będą wyświetlane wszystkie animacje z Overwatch oraz odbędzie się panel dyskusyjny na temat tej produkcji. Tyle że niewiele później wpis usunięto, a na stronie kina pojawiło się oświadczenie, w którym poinformowano o „błędnym tłumaczeniu z angielskiego” i jednoznacznie zaprzeczono zapowiedzeniu kolejnej postaci w trakcie seansu. Nawiasem mówiąc, animacje będzie można obejrzeć także w polskich kinach, 23 maja o godzinie 20:00.

Czyżby już od ponad pół roku Blizzard zostawiał wskazówki na temat kolejnej postaci w Overwatch? - Overwatch - informacje o premierze i pogłoski o nowej postaci - wiadomość - 2016-05-20
Czyżby już od ponad pół roku Blizzard zostawiał wskazówki na temat kolejnej postaci w Overwatch?

Nie jest to koniec potencjalnych poszlak wskazujących na dodanie Sombry. Na różnych mapach można znaleźć m.in. artykuł zatytułowany „Kim jest Sombra?”, otwartą teczkę z potencjalnym zdjęciem tej postaci, a także napis „Protokół: Sombra” na ekranie monitora. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Blizzard pokazał w ten sposób kolejnego bohatera – w podobny sposób poznaliśmy Hanę „D. Va” Song. Postać przypominającą Sombrę można też – według niektórych – zobaczyć na obrazku promującym wspomnianą animację o Jacku Morrisonie. Co więcej, w sieci pojawiły się już bardziej szczegółowe spekulacje na temat, jakby nie patrzeć, wciąż niepotwierdzonej bohaterki. Pierwszą rzekomą wskazówkę znaleźli gracze na filmiku serwisu GameSpot o Overwatch (tym samym, w którym twórcy wypowiadali się na temat fiaska Project Titan). Na ekranie jednego z twórców widać karabin snajperski z symbolem jako żywo przypominającym ten na hełmie domniemanej Sombry, a w tym samym materiale wideo dopatrzono się także postaci uzbrojonej w tego typu broń, umieszczoną w sekcji postaci wspierających. Nie byłoby to zaskoczeniem, skoro jeszcze w marcu Jeff Kaplan z Blizzarda potwierdził, że firma testuje nowe postacie i jednoznacznie stwierdził, że „nie zapomnimy o wsparciu”.

Co najciekawsze, niemała część społeczności gry doszła do wniosku, że pod imieniem Sombry kryje się nie kto inny, jak matka Pharah, która miała zginąć w trakcie wojny domowej. Wiemy z pewnością, że Sombra jest kobietą i najprawdopodobniej złoczyńcą, na co wskazuje wypowiedź jednej ze złych postaci Overwatch – Żniwiarza (Reaper). Ten w pewnym momencie pyta: „Gdzie jest Sombra, kiedy jej potrzebujemy?”. Zważywszy na fakt, że zarówno Reaper, jak i matka Pharah należeli do tej samej jednostki Overwatch (odpowiedzialnej za tajne operacje), a Reaper i Soldier 76 również mieli zginąć w trakcie wspomnianego konfliktu (a być może nawet wskutek tego samego incydentu), teoria ta zdaje się być bardzo prawdopodobna. Dodajmy do tego oczywisty fakt, że matka Pharah również korzystała ze snajperki, a otrzymujemy całkiem wiarygodną spekulację. Niemniej raz jeszcze podkreślamy, że wszystkie powyższe informacje są niczym więcej, a domysłami i w żadnym wypadku nie należy uznać ich za potwierdzone.