Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2016, 09:55

autor: Adrian Werner

Overwatch z pięcioma statuetkami. Rozdano tegoroczne Golden Joystick Awards

Ujawniono laureatów tegorocznych nagród Golden Joystick Awards. Obyło się bez większych zaskoczeń. Największymi zwycięzcami plebiscytu okazały się gry Overwatch i Dark Souls III oraz dodatek Wiedźmin 3: Krew i wino.

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji nagród Golden Joystick, czyli plebiscytu organizowanego przez serwis GamesRadar+, pozwalającego samym graczom wybrać najlepsze produkcje z ostatniego roku. Obyło się bez większych zaskoczeń i Overwatch zakasował konkurencję, zdobywając pięć statuetek, w tym za najlepszą oryginalną grę roku. Jednak w kategorii ogólnej gra roku (czyli niekoniecznie będącej nową marką) przebój studia Blizzard Entertainment musiał uznać wyższość Dark Souls III. Doceniono również dodatek Wiedźmin 3: Krew i wino, który nagrodzono za najlepszą narrację, najlepszy występ i najlepsze zaprojektowanie strony wizualnej.

Najlepsza oryginalna gra

Zwycięzca: Overwatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Abzu
  2. Firewatch
  3. Furi
  4. Hyper Light Drifter
  5. Inside
  6. No Man’s Sky
  7. Quantum Break
  8. Soma
  9. Tom Clancy’s The Division
  10. The Witness

Gra roku

Zwycięzca: Dark Souls III

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Deus Ex: Mankind Divided
  2. Doom
  3. Fallout 4
  4. Halo 5
  5. Hitman
  6. Inside
  7. No Man’s Sky
  8. Overwatch
  9. PES 2017
  10. Pokemon Go
  11. Rise of the Tomb Raider
  12. The Witness
  13. Total War: Warhammer
  14. Uncharted 4: A Thief’s End
  15. XCOM 2

Nagroda specjalna redaktorów mediów branżowych:

Zwycięzca: Titanfall 2

Najlepsza narracja

Zwycięzca: Wiedźmin 3: Krew i wino

Pozostałe nominowae tytuły:

  1. Firewatch
  2. Oxenfree
  3. Quantum Break
  4. Rise of the Tomb Raider
  5. Soma
  6. Tales from the Borderlands
  7. Uncharted 4: A Thief’s End
  8. Zero Time Dilemma

Najlepszy projekt wizualny

Zwycięzca: Wiedźmin 3: Krew i wino

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Abzu
  2. Battleborn
  3. Brutal
  4. Dark Souls 3
  5. Doom
  6. Firewatch
  7. Furi
  8. Hyper Light Drifter
  9. Inside
  10. Mirrors Edge Catalyst
  11. No Man’s Sky
  12. Overwatch
  13. Rise of the Tomb Raider
  14. Soma
  15. Superhot
  16. The Witness
  17. Uncharted 4: A Thief’s End

Najlepszy dzwięk

Zwycięzca: Fallout 4

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Amplitude
  2. Doom
  3. Hyper Light Drifter
  4. I Am Setsuna
  5. Inside
  6. No Man’s Sky
  7. Overwatch
  8. Star Wars Battlefront
  9. Thumper
  10. Uncharted 4: A Thief’s End

Najlepsza gra wieloosobowa

Zycięzca: Overwatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Broforce
  2. Call of Duty Black Ops 3
  3. Dark Souls 3
  4. FIFA 17
  5. Guild Wars 2: Heart of Thorns
  6. Halo 5: Guardians
  7. Keep Talking and Nobody Explodes
  8. PES 2017
  9. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  10. Star Wars Battlefront
  11. Street Fighter 5
  12. Tom Clancy’s The Division
  13. World of Warships
  14. Worms W.M.D

Najlepsza gra niezależna

Zwycięzca: Firewatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. The Banner Saga 2
  2. Furi
  3. Hyper Light Drifter
  4. Inside
  5. No Man’s Sky
  6. Oxenfree
  7. Pony Island
  8. Starbound
  9. Stardew Valley
  10. Superhot
  11. The Witness
  12. Undertale

Najlepszy moment w grze (UWAGA: SPOILERY!)

Zwycięzca: Rozegranie meczu w Overwatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Wspinaczka po najwyższym budynku (Mirror’s Edge Catalyst)
  2. Lot Falconem(Star Wars Battlefront)
  3. Zagrywka meczu (Overwatch)
  4. Powrót do Anor Londo (Dark Souls III)
  5. Przybycie Bractwa Stali (Fallout 4)
  6. Pościg samochodowy (Uncharted 4: A Thief’s End)
  7. Zakończenie (Inside)
  8. BFG 9000 (Doom)
  9. Odblokowanie sekretnego Psalmu 46 (The Witness)

Najbardziej wyczekiwana gra:

Zwycięzca: Mass Effect Andromeda

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Warhmmer 40,000: Dawn of War III
  2. Days Gone
  3. God of War
  4. Horizon Zero Dawn
  5. Resident Evil 7
  6. Scalebound
  7. Sea of Thieves
  8. Shenmue 3
  9. Spider-Man
  10. Star Citizen
  11. The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Gra roku (PlayStation)

Zwycięzca: Uncharted 4: A Thief’s End

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Abzu
  2. Amplitude
  3. Firewatch
  4. Gravity Rush Remastered
  5. I Am Setsuna
  6. No Man’s Sky
  7. Ratchet & Clank
  8. Salt And Sanctuary
  9. Severed
  10. Street Fighter 5
  11. The Last Guardian
  12. The Witness
  13. Uncharted: The Nathan Drake Collection
  14. Yakuza 5

Gra roku (Nintendo)

Zwycięzca: The Legend Of Zelda: Twilight Princess HD

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Fire Emblem Fates
  2. Kirby: Planet Robobot
  3. The Legend of Zelda: Tri Force Heroes
  4. Monster Hunter Generations
  5. Pokken Tournament
  6. Tokyo Mirage Sessions #FE
  7. Xenoblade Chronicles X
  8. Yo-kai Watch

Gra roku (PC)

Zwycięzca: Overwatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Sid Meier’s Civilization 6
  2. Doom
  3. Master of Orion: Conquer The Stars
  4. Stardew Valley
  5. Stellaris
  6. Total War: Warhammer
  7. Undertale
  8. World of Warships
  9. XCOM 2

Gra Roku (Xbox)

Zwycięzca: Rise of the Tomb Raider

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Ark: Survival Evolved 
  2. Elite: Dangerous 
  3. Forza Horizon 3
  4. Forza Motorsport 6 
  5. Halo 5: Guardians 
  6. Inside 
  7. Killer Instinct Season 3 
  8. Quantum Break 
  9. ReCore

Najlepsza gra turniejowa

Zwycięzca: Overwatch

Pozostałe nominowane tytuły:

  1. Call of Duty Black Ops 3
  2. Counter Strike: Global Offensive
  3. Dota 2
  4. FIFA 17
  5. Hearthstone: Heroes Of Warcraft
  6. Heroes of the Storm
  7. Killer Instinct Season 3
  8. League of Legends
  9. Smite
  10. Starcraft 2: Legacy of the Void
  11. Street Fighter 5

Najlepsza produkcja mobilna/przenośna

Zwycięzca: Pokemon GO

Pozostałe nominacje:

  1. Alphabear 
  2. Clash Royale 
  3. Downwell 
  4. Fire Emblem Fates 
  5. Monster Hunter Generations 
  6. Peter Panic 
  7. Severed 
  8. The Room 3 
  9. Zero Time Dilemma 

Innowacja Roku

Zwycięzca: Pokemon GO

Pozostałe nominacje:

  1. Guitar Hero Live
  2. HTC Vive
  3. No Man’s Sky
  4. Oculus Rift
  5. Playstation VR
  6. Quantum Break

Najlepszy występ

Zwycięzca: Doug Cockle jako Gerat z Rivii (Wiedźmin 3: Krew i wino)

Pozostałe nominacje:

  1. Camilla Luddington jako Lara Croft (Rise of the Tomb Raider)
  2. Cissy Jones jako Delliah (Firewatch)
  3. Elias Toufexis jako Adam Jensen (Deus Ex: Mankidn Divided) oraz Takkar (Far Cry Primal)
  4. Nolan North jako Nathan Drake (Uncharted 4: A Thief’s End)
  5. Rich Sommer jako Harry Crane (Firewatch)
  6. Shawn Ashmore jako Jack Joyce (Quantum Break)
  7. Victoria Atkin jako Evie Frye (Assassin’s Creed: Syndicate)

Najlepsza platforma

Zwycięzca: Steam

Pozostałe nominacje:

  1. 3DS
  2. Apple iOS
  3. Google Play
  4. PlayStation 4
  5. Xbox One

Nagroda za całokształt twórczości:

Eiji Aonuma

Studio roku

Zwycięzca: CD Projekt RED

Pozostałe nominacje:

  1. 343 Industries
  2. Bethesda Game Studios
  3. Blizzard Entertainment
  4. Creative Assembly
  5. Firaxis
  6. FromSoftware
  7. Hello Games
  8. id software
  9. Naughty Dog
  10. Niantic

Turniejowa Zagrywka Roku

Zwycięzca: Coldzera’s - MLG Columbus (CS:GO)

Pozostałe nominacje:

  1. s1mple – ESL One Cologne (CS:GO)
  2. Huni – World Championships 2015 (LoL)
  3. w33 – The International 6 (Dota 2)
  4. Suma1l’s – The International 2016 (Dota 2)
  5. Justin Wong – EVO 2016 (Ultimate Marvel vs Capcom 3)
  6. LI Joe – EVO 2016 (Street Fighter V)
  7. Daigo – finał Capcom Cup (Street Fighter V)

Osobowość YouTube

Zwycięzca: Jesse Cox

  1. Link do kanału na YouTube

Pozostałe nominacje:

  1. CapgunTom
  2. Amy Lee
  3. TWOSYNC
  4. Samgladiator
  5. Ashley Mariee
  6. Blitzwinger
  7. JMX
  8. Spencer FC
  9. Mr Woofless
  10. Matt HD Gamer