Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Titan (PC)
OkładkaProject Titan (PC)

Project Titan PC

Project Titan to drugie podejście do gatunku MMO amerykańskiej firmy Blizzard Entertainment. Twórcy kultowego World of Warcraft tym razem przenoszą nas na nietypową wersję Ziemi, gdzie mity i legendy dawnych Greków, Rzymian oraz Wikingów mieszają się z podróżami w czasie.

RPG | fantasy | science fiction | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Titan Premiera PC

anulowana

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Project Titan to gra MMO osadzona w ziemskich realiach z elementami fantastycznymi i science-fiction. Jest ona drugim podejściem znanej amerykańskiej firmy Blizzard Entertainment do tego rodzaju produkcji. Wcześniej stworzyli oni World of Warcraft, będący jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku.

Akcja tytułu rozgrywa się na Ziemi i przepełniona jest elementami znanymi z jej historii. Główna linia fabularna zawiera liczne nawiązania do wierzeń i mitów starożytnych Greków, Rzymian oraz Wikingów. Gra oferuje także szereg nowatorskich rozwiązań jak np. podróżowanie w czasie. Prace nad scenariuszem Project Titan prowadziło wielu znanych autorów, m.in. Richard A. Knaak.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, choć momentami dane jest nam spojrzeć na otaczający nas świat oczami sterowanego przez nas bohatera. W walce i podczas wykonywania zadań korzystamy z całego arsenału wyposażenia, w skład którego wchodzi zarówno tradycyjna broń biała, nowoczesna broń palna oraz magia.

Project Titan napędzany jest przez silnik stworzony specjalnie na jego potrzeby. Grafika pojawiająca się w grze odpowiada tzw. standardom blizzardowskim, co nadaje jej klimat charakterystyczny dla wszystkich produkcji tegoż studia.

Tytuł nastawiony jest przede wszystkim na rozgrywkę kompetytywną. Gracze mogą łączyć się w gildie, by wspólnie radzić sobie ze napotkanymi przeszkodami i wyzwaniami. W grze występuje także Dom Aukcyjny, za pomocą którego prowadzony jest handel zarówno standardowym wyposażeniem, jak i rzadkimi przedmiotami.

W grze znajdziemy liczne odwołania i Easter Eggs nawiązujące do innych produkcji firmy Blizzard. Ponadto tytuł posiada niezwykle rozbudowaną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiedzialny jest przede wszystkim Jason Hayes. Każdy obszar posiada własny, unikalny utwór.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Titan: 12+