Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Project Titan (PC)

Project Titan PC

Project Titan to drugie podejście do gatunku MMO amerykańskiej firmy Blizzard Entertainment. Twórcy kultowego World of Warcraft tym razem przenoszą nas na nietypową wersję Ziemi, gdzie mity i legendy dawnych Greków, Rzymian oraz Wikingów mieszają się z podróżami w czasie.

RPG | fantasy | science fiction | MMORPG | MMO

PC Windows
Okładka Project Titan (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Project Titan to gra MMO osadzona w ziemskich realiach z elementami fantastycznymi i science-fiction. Jest ona drugim podejściem znanej amerykańskiej firmy Blizzard Entertainment do tego rodzaju produkcji. Wcześniej stworzyli oni World of Warcraft, będący jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku.

Akcja tytułu rozgrywa się na Ziemi i przepełniona jest elementami znanymi z jej historii. Główna linia fabularna zawiera liczne nawiązania do wierzeń i mitów starożytnych Greków, Rzymian oraz Wikingów. Gra oferuje także szereg nowatorskich rozwiązań jak np. podróżowanie w czasie. Prace nad scenariuszem Project Titan prowadziło wielu znanych autorów, m.in. Richard A. Knaak.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, choć momentami dane jest nam spojrzeć na otaczający nas świat oczami sterowanego przez nas bohatera. W walce i podczas wykonywania zadań korzystamy z całego arsenału wyposażenia, w skład którego wchodzi zarówno tradycyjna broń biała, nowoczesna broń palna oraz magia.

Project Titan napędzany jest przez silnik stworzony specjalnie na jego potrzeby. Grafika pojawiająca się w grze odpowiada tzw. standardom blizzardowskim, co nadaje jej klimat charakterystyczny dla wszystkich produkcji tegoż studia.

Tytuł nastawiony jest przede wszystkim na rozgrywkę kompetytywną. Gracze mogą łączyć się w gildie, by wspólnie radzić sobie ze napotkanymi przeszkodami i wyzwaniami. W grze występuje także Dom Aukcyjny, za pomocą którego prowadzony jest handel zarówno standardowym wyposażeniem, jak i rzadkimi przedmiotami.

W grze znajdziemy liczne odwołania i Easter Eggs nawiązujące do innych produkcji firmy Blizzard. Ponadto tytuł posiada niezwykle rozbudowaną ścieżkę dźwiękową, za którą odpowiedzialny jest przede wszystkim Jason Hayes. Każdy obszar posiada własny, unikalny utwór.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Project Titan

12+

Twórcy Overwatch o Project Titan:
Twórcy Overwatch o Project Titan: "Zawiedliśmy strasznie"

wiadomość22 kwietnia 2016

Serwis GameSpot przeprowadził wywiad z twórcami Overwatch. W rozmowie skupiono się na losach niedoszłego MMO firmy Blizzard Entertainment pt. Project Titan. Według Jeffa Kaplana, skasowany projekt okazał się całkowitą porażką.

Project Titan – szczegóły anulowanej gry MMORPG od Blizzarda
Project Titan – szczegóły anulowanej gry MMORPG od Blizzarda

wiadomość25 września 2014

Serwis Kotaku dotarł do sporej ilości informacji na temat Project Titan – tajemniczej gry MMORPG od studia Blizzard Entertainment, która przedwczoraj otrzymała oficjalny status anulowanej produkcji. Oprócz tego analitycy oszacowali, że podjęta decyzja mogła oznaczać dla dewelopera stratę dziesiątek (jeśli nie setek) milionów dolarów.

Project Titan - MMORPG studia Blizzard Entertainment anulowane
Project Titan - MMORPG studia Blizzard Entertainment anulowane

wiadomość23 września 2014

Szef studia Blizzard Entertainment poinformował podczas rozmowy z przedstawicielem serwisu Polygon, że gra MMORPG znana jako Project Titan została anulowana po siedmiu latach produkcji.

Tajny projekt Blizzarda zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?
Tajny projekt Blizzarda zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?

wiadomość10 maja 2014

Według profilu na portalu społecznościowym jednego z pracowników Blizzarda, jeszcze w tym roku firma ma ujawnić szczegóły dotyczące swojego ściśle tajnego projektu. Być może będzie nim mityczny Titan, który został zapowiedziany w 2006 roku, a w ostatnim roku prace nad nim rozpoczęto od zera.

Przegląd MMO (2/08/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Project Titan, The Elder Scrolls Online
Przegląd MMO (2/08/2013) – m.in. EverQuest Next, Guild Wars 2, Project Titan, The Elder Scrolls Online

wiadomość2 sierpnia 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. pierwsze szczegóły odnośnie EverQuest Next, najnowszą aktualizację Guild Wars 2, model biznesowy Project Titan oraz kolejny zapis z rozgrywki w The Elder Scrolls Online.