Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2014, 14:28

autor: Ender

Tajny projekt Blizzarda zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?

Według profilu na portalu społecznościowym jednego z pracowników Blizzarda, jeszcze w tym roku firma ma ujawnić szczegóły dotyczące swojego ściśle tajnego projektu. Być może będzie nim mityczny Titan, który został zapowiedziany w 2006 roku, a w ostatnim roku prace nad nim rozpoczęto od zera.

Po tegorocznej premierze Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz pierwszego dodatku dla Diablo III, firma Blizzard pracuje w tej chwili nad co najmniej trzema grami. Jest nią ostatnia odsłona trylogii StarCraft II (Legacy of the Void), MOBA Heroes of the Storm oraz kolejne rozszerzenie dla niezatapialnego, ponad dziesięcioletniego World of Warcraft. Wciąż trwają też prace nad projektem Titan, który został zapowiedziany w 2006 roku. W pierwotnych zamierzeniach miał on być kolejnym wielkim sieciowym MMO studia. Być może do tej listy trzeba będzie dodać wkrótce kolejny tytuł. Jak zauważył serwis Kotaku, w skasowanym już profilu w serwisie LinkedIn, należącym do Alana Precourta, jednego z pracowników dewelopera, znalazła się wzmianka o super-tajnej produkcji, która ma zostać ujawniona w 2014 roku.

Tajemnica wokół produkcji wskazuje, że nie ma ona raczej nic wspólnego z największymi markami Blizzarda. Być może więc jest nią jednak Titan, o którym do tej pory niewiele wiadomo. Prace nad projektem teoretycznie prowadzone były nieprzerwanie przez ostatnie lata. W tamtym roku Blizzard przyznał jednak, że ich efekty były niezadowalające, a zespół zdecydował się zacząć praktycznie wszystko od nowa. Według wypowiedzi deweloperów, nowy Titan nie tylko nie będzie opierał się na płatnej subskrypcji, ale także może nie być nawet grą z gatunku MMO lecz czymś zupełnie innym. Niewykluczone, że projekt nad którym pracuje Precourt może być zaskakującą mniejszą produkcją, taką jaką było Hearthstone, które zaskoczyło twórców swoją popularnością.

Jakakolwiek nie byłaby to gra, jeżeli miałaby zostać ujawniona w tym roku nastąpi to prawie na pewno podczas konwentu BlizzCon. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 listopada, w amerykańskim Anaheim, leżącym niedaleko od głównej kalifornijskiej siedziby Blizzarda.

Usunięty profil Alana Precourta - Tajny projekt Blizzarda zostanie ujawniony jeszcze w tym roku? - wiadomość - 2014-05-10
Usunięty profil Alana Precourta
  1. Oficjalna strona studia Blizzard Entertainment