Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2019, 11:09

autor: aadamus

Ubisoft anulował kosmiczną grę Pioneer… zanim ją zapowiedział

Pioneer to tajemnicza gra Ubisoftu o kosmicznej eksploracji, której zwiastun znaleźć można było w Watch Dogs 2. Chociaż gra nigdy nie została oficjalnie zapowiedziana, to sam fakt jej powstawania był praktycznie pewny. Dzisiaj wiadomo już jednak, że produkcja ta nie ujrzy światła dziennego.

Zagadkowy kosmiczny projekt Ubisoftu o nazwie (kryptonimie?) Pioneer został anulowany. O fakcie tym poinformował na swoim twitterowym koncie Alex Hutchinson – były dyrektor kreatywny z Ubisoftu, który reżyserował między innymi Far Cry 4. Co ciekawe, produkcja ta nigdy nie została oficjalne zapowiedziana przez Ubisoft.

Czy Pioneer miał być No Man’s Sky w wydaniu Ubisoftu? - Ubisoft anulował grę Pioneer… zanim ją zapowiedział - wiadomość - 2019-01-16
Czy Pioneer miał być No Man’s Sky w wydaniu Ubisoftu?

O projekcie Pioneer zrobiło się głośno pod koniec 2016 roku, kiedy to wyszło Watch Dogs 2 i okazało się, że w jednej z misji w tej grze należy włamać się do studia Ubisoftu, by ukraść poufny zwiastun i sprzedać go prasie. Po otwarciu wideo ukazywał się najprawdziwszy trailer pewnej tajemniczej produkcji.

Niedługo po tym wydarzeniu ruszyła lawina spekulacji odnośnie enigmatycznego materiału wideo. Chociaż Ubisoft nigdy oficjalnie nie skomentował tego znaleziska, to serwisowi Kotaku udało się dowiedzieć, że Pioneer faktycznie powstawał. Borykał się on jednak z wieloma problemami, które przeciągały produkcję. Zespół deweloperski ciągle ulegał przekształceniom, a sam koncept gry poddawano kolejnym modyfikacjom.

Porzucenie projektu może wynikać z przesycenia Ubisoftu kosmicznymi grami. Przypomnijmy, że podobną tematykę podejmują wydany w październiku Starlink: Battle for Atlas – który raczej nie zawojował rynku – oraz ambitne, ale rodzące się powoli Beyond Good & Evil 2 (które też nasuwa skojarzenia z No Man’s Sky).