Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2019, 10:40

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Skasowano grę w uniwersum Star Wars tworzoną przez EA Vancouver

Serwis Kotaku donosi, powołując się na trzech pracowników studia EA Vancouver, że tworzona przez tego dewelopera gra (znana jako Project Ragtag) osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen została skasowana. Tym samym po latach zawirowań najwyraźniej dokonał żywota projekt rozpoczęty w Visceral Games, nad którym pracowała m.in. Amy Hennig.

Gra EA Vancouver kończy żywot. - Skasowano grę w uniwersum Star Wars tworzoną przez EA Vancouver - wiadomość - 2019-01-16
Gra EA Vancouver kończy żywot.

W SKRÓCIE:

  1. EA skasowało gwiezdnowojenną produkcję od studia EA Vancouver;
  2. tytuł miał być grą z otwartym światem, w której wcielalibyśmy się w łotrzyka lub łowcę nagród;
  3. projekt został skasowany, bo jego produkcja zajęłaby jeszcze dużo czasu, a wydawca potrzebuje czegoś wcześniej.

Jak donosi serwis Kotaku, osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen produkcja EA Vancouver została skasowana. Mowa tu o grze akcji, która narodziła się na zgliszczach tzw. projektu Ragtag - innego gwiezdnowojennego tytułu tworzonego przez zamknięte w październiku 2017 roku studio Visceral Games. Źródłem informacji o skasowaniu mają być trzy osoby pracujące w studiu.

W przeciwieństwie do produkcji Visceral Games (liniowej strzelanki na wzór Uncharted w reżyserii znanej z prac nad tamtą serią Amy Hennig), projekt Orca tworzony w EA Vancouver miał zaoferować nam możliwość eksplorowania rozległego, otwartego świata – a w zasadzie światów, bowiem w grze miały się pojawić różne planety. Gracz wcielałby się w łotrzyka lub łowcę nagród i współpracował z przeróżnymi frakcjami. Niestety, nigdy nie było nam dane zobaczyć żadnych materiałów z omawianej produkcji. Zachował się natomiast krótki filmik z poprzedzającego ją projektu Visceral Games.

Dlaczego gra została skasowana? Wygląda na to, że wciąż znajdowała się w bardzo wczesnej fazie produkcji i trudno powiedzieć, kiedy udałoby się zakończyć prace, zaś Electronic Arts bardzo zależy na tym, by wypełnić luki w planach wydawniczych na 2020 rok. Dlatego też postanowiono zrezygnować z projektu Orca na rzecz mniejszego tytułu w uniwersum Star Wars, który ma zadebiutować właśnie w tym czasie (nieprzypadkowo mowa tu o okresie, w którym większość ekspertów spodziewa się również premiery konsol nowej generacji).

Warto odnotować, że nikt nie został zwolniony w związku z anulowaniem produkcji EA Vancouver. Przypominamy też, że inne studio należące do EA – znane z serii Titanfall Respawn Entertainment – także pracuje obecnie nad grą osadzoną w kultowym uniwersum. Star Wars: Jedi Fallen Order najprawdopodobniej ukaże się jeszcze w tym roku.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna