Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2016, 15:00

autor: Aleksander "YouRec" Jurek

Zwiastun ukryty w Watch Dogs 2 zapowiada rzeczywistą grę

Nieoficjalne źródła potwierdziły, że zwiastun, który mamy za zadanie wykraść z bazy danych podczas zabawy w Watch Dogs 2, zapowiada prawdziwą grę zatytułowaną Pioneer. Nie wiadomo jednak, czy produkcja doczeka się szczęśliwego zakończenia.

Nieoficjalne źródła potwierdziły, że zwiastun tajemniczej produkcji, który kryje się w Watch Dogs 2, odnosi się do prawdziwej gry sci-fi zatytułowanej Pioneer, ale jej przyszłe losy nie są pewne. Zaledwie przedwczoraj informowaliśmy Was o misji, w której gracze stają przed wyzwaniem wykradzenia trailera gry z bazy danych wirtualnego odpowiednika Ubisoftu. Pikanterii całej sprawie dodał fakt, że nazwa filmu brzmiała E3_Conf_Video_v03, co mogło świadczyć o planach zapowiedzi projektu podczas przyszłych targów E3.

Jak dowiadujemy się za sprawą Kotaku, jedno ze źródeł, które najwyraźniej jest zaznajomione z planami Ubisoftu, twierdzi, że w Watch Dogs 2 mieliśmy okazję zobaczyć zapowiedź rzeczywiście istniejącej gry science fiction. Napotkała jednak ona pewne trudności na etapie produkcyjnym i chociaż miała zostać oficjalnie zapowiedziana w przyszłym roku, to ostatecznie tak się nie stanie. Informator dodaje, że gra jest gruntownie przerabiana, a na przestrzeni kilku miesięcy studio często zmieniało osoby za nią odpowiedzialne. Drugie ze źródeł przyznaje, że kiedy zdecydowano się na umieszczenie tego easter egga w grze, nikt nie spodziewał się, że sprawy potoczą się w taki sposób. Ubisoft nie pokusił się o komentarz.

Czy Ubisoft faktycznie nie przewidziało takiego obrotu sprawy wokół trailera Pioneer, czy wręcz liczyło na podobny rozgłos? - Zwiastun ukryty w Watch Dogs 2 zapowiada rzeczywistą grę - wiadomość - 2016-11-16
Czy Ubisoft faktycznie nie przewidziało takiego obrotu sprawy wokół trailera Pioneer, czy wręcz liczyło na podobny rozgłos?
Zwiastun ukryty w Watch Dogs 2 zapowiada rzeczywistą grę - ilustracja #2

Watch Dogs 2 to kontynuacja sandboksowej gry akcji TPP, wydanej przez firmę Ubisoft w 2014 roku. Tym razem akcja została przeniesiona do San Francisco, a podczas gry wcielamy się w Marcusa Hollowaya – członka lokalnej grupy hakerskiej DedSec. Podobnie jak w poprzedniczce, podstawowym elementem mechaniki jest hakowanie elementów miejskiej infrastruktury oraz prywatnych urządzeń komunikacyjnych.