Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 15:50

autor: Vergil

Data premiery Fate of Atlantis – DLC do Assassin's Creed Odyssey

Jeszcze w tym miesiącu w sprzedaży pojawi się pierwszy epizod The Fate of Atlantis, czyli drugiego rozszerzenia do gry Assassin’s Creed Odyssey. Firma Ubisoft podzieliła się jego dokładną datą premiery.

O tym, że Assassin's Creed Odyssey otrzyma dwa duże (i płatne) rozszerzenia, wiemy od września 2018 roku. Jako że Legacy of the First Blade (w Polsce znane pod tytułem Dziedzictwo pierwszego ostrza) zostało już „skompletowane” (jego ostatni odcinek pojawił się na początku marca), fani powinni przygotować się na rychłe rozpoczęcie przygody z drugim add-onem, czyli The Fate of Atlantis. Pierwszy epizod owego DLC ma bowiem zadebiutować 23 kwietnia – taka data pojawiła się na liście zmian wprowadzonych w oznaczonej numerem 1.2.0 łatce do podstawowej wersji omawianej produkcji.

W związku z powyższym można oczekiwać, że w najbliższej przyszłości francuski wydawca podzieli się większą liczbą konkretów na temat swojej nowej opowieści, a także opublikuje zwiastun mający zachęcić graczy do zabawy. Obecnie wiadomo bowiem tyle, że w The Fate of Atlantis (które podobnie jak „podstawka” trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One) Aleksiosowi i Kassandrze przyjdzie odkryć sekrety tytułowego miasta oraz zmierzyć się z zamieszkującymi je boskimi istotami.

W Dziedzictwie pierwszego ostrza bohaterowie musieli stawić czoła nieco bardziej „przyziemnym problemom” niż te, które czekają na nich w mitycznej Atlantydzie. - Data premiery Fate of Atlantis – DLC do Assassin's Creed Odyssey  - wiadomość - 2019-04-04
W Dziedzictwie pierwszego ostrza bohaterowie musieli stawić czoła nieco bardziej „przyziemnym problemom” niż te, które czekają na nich w mitycznej Atlantydzie.

Przypomnijmy, że gra Assassin’s Creed Odyssey zadebiutowała 5 października 2018 roku (nad Wisłą otrzymała kinową lokalizację). Tytuł stanowiący zwieńczenie procesu „przeprowadzki” serii na poletko RPG-ów akcji (rozpoczętego jeszcze w Assassin’s Creed Origins) został ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów. Od tamtej pory produkcja doczekała się nie tylko płatnego rozszerzenia, lecz także szeregu aktualizacji. Za pośrednictwem tych drugich autorzy zarówno deptali kolejne bugi, jak i wprowadzali nowe funkcje (pokroju trybu Nowa gra plus) oraz udostępniali graczom dodatkowe zadania fabularne, składające się na cykl The Lost Tales of Greece.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed Odyssey
  2. Assassin’s Creed Odyssey – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3