Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2019, 09:25

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed: Legion przeniesie nas do starożytnego Rzymu?

W sieci pojawiły się intrygujące plotki odnośnie niezapowiedzianych projektów firmy Ubisoft. Według nich w tym roku otrzymamy grę Watch Dogs 3, której akcja osadzona będzie w Londynie. Z kolei w 2020 roku do starożytnego Rzymu przeniesie nas Assassin’s Creed: Legion.

Na kolejną odsłonę marki Assassin’s Creed poczekamy do 2020 roku, więc jeszcze sporo czasu minie, nim gra zostanie oficjalnie zapowiedziana (obstawiamy, że stanie się to w okolicach przyszłorocznej edycji targów E3). Dlatego warto zwrócić uwagę na nowy zestaw plotek odnośnie tego projektu, według których produkcja otrzyma tytuł Assassin’s Creed: Legion. Towarzyszyły im doniesienia odnośnie Watch Dogs 3. Informacje są ciekawe, ale do czasu oficjalnego potwierdzenia należy je traktować tylko jako interesujące spekulacje.

Assassin's Creed: Legion

Rzekomy screen z gry. - Assassin’s Creed: Legion przeniesie nas do starożytnego Rzymu? - wiadomość - 2019-02-26
Rzekomy screen z gry.

Akcja Assassin’s Creed: Legion ma przenieść nas do starożytnego Rzymu. Fabuła rozpocznie się w końcowym okresie panowania Marka Aureliusza, a następnie jego syna Kommodusa. Nad projektem ma pracować oddział Ubisoftu zlokalizowany w Sofii, a całość stanowić będzie zwieńczenie tzw. antycznej trylogii.

Gra ponownie umożliwi wybór między dwiema postaciami – Cassiusem i Lucią, będącymi potomkami bohaterów Odyssey oraz Origins. W porównaniu z kilkoma poprzednimi odsłonami, większy nacisk położony zostanie na wątki związane z Pierwszą Cywilizacją. Scenariusz skoncentruje się jednak przede wszystkim na zabójstwach i rozgrywkach politycznych, tak aby opowieść bardziej przypominała stare odsłony cyklu. W kampanii mają pojawić się również sekwencje przenoszące nas do innych okresów z historii Imperium Rzymskiego, w tym do tzw. roku pięciu cesarzy.

Mapa obejmie zarówno terytorium Imperium Rzymskiego, jak również niewielkie fragmenty Germanii. Zachowane zostaną elementy RPG i mechanika wyborów oraz konsekwencji. Ponadto ulepszone zostaną systemy najemników i kultystów.

Twórcy chcą, aby Assassin’s Creed: Legion było produkcją, która zadowoli zarówno starych fanów cyklu, jak i osoby, które pokochały Odyssey.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin's Creed Odyssey – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Assassin's Creed Odyssey - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona gry

Watch Dogs 3

Plotki odnośnie Watch Dogs 3 są znacznie skromniejsze. Gra ma ukazać się w tym roku, a jej akcja osadzona będzie we współczesnym Londynie, co pokrywa się z wcześniejszymi spekulacjami. Mechanika skoncentruje się na walce bronią małego kalibru i nożami. Wzmocniona też zostanie rola hakowania w rozgrywce.

Po raz pierwszy w historii marki do wyboru będą dwie postacie – mężczyzna i kobieta, ale decyzja ta nie wpłynie w istotny sposób na fabułę.

Warto na koniec wspomnieć, że już w 2017 roku pojawiły się spekulacje, że Watch Dogs 3 będzie osadzone w Londynie. Sugerował to zmodyfikowany filmik końcowy drugiej części serii, wprowadzony przez aktualizację 1.11. Możecie go obejrzeć poniżej, ale odradzamy to osobom, które nie ukończyły gry, gdyż materiał zawiera spoilery odnośnie fabuły Watch Dogs 2.

  1. Watch Dogs - oficjalna strona serii
  2. Recenzja gry Watch Dogs 2 – nieślubne dziecko seriali Mr. Robot i Silicon Valley
  3. Watch Dogs 2 - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach