Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2017, 10:00

autor: AlexB

Akcja Watch Dogs 3 przeniesie nas do Londynu?

Studio Ubisoft wypuściło łatkę do gry Watch Dogs 2, która dodaje między innymi nowe zakończenie. Może ono sugerować, że akcja kolejnej odsłony cyklu zostanie umiejscowiona w Londynie.

Kilka dni temu w sieci pojawił się ważący prawie 14 GB (10 GB na konsolach) patch do Watch Dogs 2 – najnowszej odsłony cyklu sandboksów od studia Ubisoft. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to prosta łatka, dodająca kilka animacji tańca i reakcji, nowe stroje i lokacje, poprawiająca stabilność oraz naprawiająca kilka bardziej denerwujących błędów (patch notes możecie znaleźć tutaj). Jednak twórcy przygotowali przy okazji aktualizacji 1.11 pewną niespodziankę dla graczy. Otóż gdy ukończymy po raz kolejny ostatnią misję fabularną w produkcji, naszym oczom ukaże się nowe zakończenie, które może zdradzać miejsce akcji kolejnej odsłony serii. Film z przerobioną końcówką dostępny jest poniżej. Ostrzegamy, że scena ta zawiera spoilery, więc jeśli nie graliście jeszcze w Watch Dogs 2 lub nie jesteście zaznajomieni z fabułą tytułu, nie oglądajcie i nie czytajcie znajdujących się poniżej materiałów.

Jak możemy się dowiedzieć z przytoczonej scenki, grupa hakerska DedSec (wzorowana nieco na Anonymous), do której należy Marcus Holloway, czyli główny bohater Watch Dogs 2, stała się siłą globalną i będzie walczyła z każdym przejawem naruszenia prywatności obywateli. Według słów bohaterów, nowe komórki DedSec zaczęły powstawać między innymi na Bliskim Wschodzie, w Ameryce i Europie. To właśnie ten ostatni kontynent interesuje nas najbardziej. Tytuł nagrania audio, które jest częścią nowego zakończenia, brzmi 51.462014,-0.112504.wav. Internauci dość szybko doszli do wniosku, że są to koordynaty. Okazało się, że wskazują one na konkretną lokację w Londynie. Jak donosi jeden z użytkowników Reddit o pseudonimie DanniBee, jest to sklep Chip Shop, umiejscowiony w dzielnicy Brixton. Może to zatem sugerować fakt, że kolejna część cyklu, lub któreś z nadchodzących DLC do „dwójki”, będzie silnie związane ze stolicą Anglii. Przypominamy, że nie byłby to pierwszy raz, gdy studio Ubisoft zabrałoby nas do Londynu. Dwa lata temu na rynku pojawiło się Assassin's Creed: Syndicate, które również pozwalało nam zwiedzić tę europejską metropolię.

Trzeba przyznać, że swoim wyglądem sklep Chip Shop bardzo dobrze wpasowuje się w stylistykę zaproponowaną przez Watch Dogs 2. - Akcja Watch Dogs przeniesie nas do Londynu? - wiadomość - 2017-02-16
Trzeba przyznać, że swoim wyglądem sklep Chip Shop bardzo dobrze wpasowuje się w stylistykę zaproponowaną przez Watch Dogs 2.

Co ciekawe, nie byłaby to pierwsza zapowiedź przekazana „za pośrednictwem” Watch Dogs 2. Tuż po premierze gracze odkryli, że w tytule pojawia się zwiastun Pioneer, nowego symulatora kosmicznego od Ubisoftu. W jednej z misji znajdują się również wskazówki dotyczące Might & Magic Showdown. Sytuacja z nowym zakończeniem Watch Dogs 2 jest jednak o tyle interesująca na ich tle, że wypłynęła ona tuż po zeszłotygodniowej konferencji francuskiego giganta, podczas której przyznano, iż sprzedaż „dwójki” była lekko rozczarowująca. Niedawno dodany teaser może być zatem między innymi komunikatem dla inwestorów, że rozwój serii jest pod kontrolą.