Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Might & Magic Showdown (PC)
OkładkaMight & Magic Showdown (PC)

Might & Magic Showdown PC

Taktyczna gra bitewna w fantastycznym uniwersum Might & Magic, opracowana przez zespół Fun House, wydzielony w strukturach studia Ubisoft Montreal. Choć tytuł oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, pełni ona wyłącznie rolę treningową.

Strategiczne | PvP | Might & Magic | taktyczne | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Might & Magic Showdown Premiera PC

anulowana

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Might & Magic Showdown

Warhammer 40,000: Dawn of War II

Confrontation

Aarklash: Legacy

Wydana na PC gra Might & Magic SHOWDOWN to poboczna odsłona kultowego cyklu RPG fantasy Might & Magic, którego rozwijaniem od 2003 roku zajmuje się firma Ubisoft. W odróżnieniu od gier z głównego nurtu serii, tym razem mamy do czynienia z koncentrującą się na rozgrywkach PvP taktyczną grą bitewną, połączoną z możliwością samodzielnego projektowania i ozdabiania figurek bohaterów. Za powstanie gry odpowiada ekipa studia Fun House, wydzielonego w strukturach zespołu Ubisoft Montreal.

Mechanika

Gra Might & Magic SHOWDOWN ukierunkowana jest na szybkie, taktyczne pojedynki, łączące w sobie elementy strategicznego planowania z rozgrywką w czasie rzeczywistym i rozgrywane na planszach stylizowanych na stołowe gry bitewne. Podczas zabawy kontrolujemy bohatera, który podobnie jak w grach MMO czy MOBA posiada szereg indywidualnych umiejętności specjalnych, odnawianych w określonych odstępach czasu. U boku herosa walczą zaś maksymalnie trzy potwory, wybierane z puli dostępnych w grze kreatur. Co prawda, podczas potyczek nie możemy kontrolować ich bezpośrednio, jednak mamy możliwość zdefiniowania dla nich konkretnych zachowań w walce, podobnie jak to miało miejsce w takich produkcjach jak Final Fantasy XII czy Dragon Age: Początek. Dostęp do kolejnych bohaterów i potworów otrzymujemy wraz z postępami zabawy, kupując je w wewnętrznym sklepie gry za walutę zdobywaną podczas potyczek.

Jednym z kluczowych elementów Might & Magic SHOWDOWN jest możliwość personalizacji posiadanych figurek: za pomocą wirtualnego pędzla możemy pokolorować nawet najmniejsze detale naszego bohatera. Jeśli zaś nie chcemy zajmować się tym aż tak szczegółowo, możemy po prostu wybrać określoną część ciała i w prosty sposób przypisać jej konkretny kolor.

Tryby gry

Wydany na platformie PC Might & Magic SHOWDOWN oferuje złożoną z 30 misji kampanię fabularną, podczas której możemy stopniowo zapoznać się ze wszystkimi tajnikami rozgrywki. Pełni ona jednak wyłącznie rolę treningową, gdyż sama gra stworzona została przede wszystkim z myślą o potyczkach PvP, rozgrywanych za pośrednictwem Internetu w krótkich, dynamicznych sesjach.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy wizualnej, Might & Magic SHOWDOWN dość wyraźnie odbiega od stylu znanego z pełnoprawnych odsłon cyklu. Całość nosi oczywiście wszystkie kluczowe znamiona zarówno serii, jak i gatunku, jednak zrealizowana została w stylu przypominającym figurkowe gry bitewne pokroju Warhammera. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że tuż przed premierą gry twórcy udostępnili za darmo specjalny edytor o nazwie Might & Magic SHOWDOWN Paint Workshop, dostępny w formie odrębnej aplikacji i pozwalający na samodzielne projektowanie figurek bohaterów. Jej premierze towarzyszył zaś konkurs na najładniej pomalowaną figurkę, a zwycięska praca została zaimplementowana w grze właściwej jako gotowa skórka.

Ostatnia modyfikacja 23 stycznia 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Might & Magic Showdown: Odpowiednia dla każdego wieku.

Might & Magic Showdown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780/4 GB Radeon R9 290X lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit