Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 23:45

Ubisoft zapowiada Might & Magic: Showdown

Wczoraj wieczorem firma Ubisoft oficjalnie zapowiedziała kolejną grę rozgrywającą się w uniwersum Might & Magic. Tym razem nie jest to RPG, a sieciowa gra taktyczna - Might & Magic: Showdown.

Wczoraj pokazaliśmy, w jaki sposób poukrywano wskazówki dotyczące najnowszej odsłony słynnego cyklu Might & Magic w grze Watch Dogs 2. Firma Ubisoft zapowiedziała również, że więcej informacji na jej temat ogłosi wieczorem. Oficjalna prezentacja odbyła się o godzinie 18:00 (jej zapis można obejrzeć tu i tu) i okazała się dość sporym zawodem dla fanów serii. Spełniły się bowiem wszelkie obawy i Might & Magic: Showdown nie jest RPG. To figurkowa gra taktyczna nastawiona na pojedynki PvP. Znajduje się ona obecnie we wczesnym dostępie na platformie Steam. Można ją kupić za 19,99 euro (około 87 złotych).

Ubisoft zapowiada Might & Magic: Showdown - ilustracja #1

Choć w Might & Magic: Showdown obecna jest kampania dla jednego gracza, to stanowi ona bardziej wprowadzenie, a rdzeniem zabawy jest tryb wieloosobowy. Całość rozgrywa się na planszach stylizowanych na stół. Podczas walki kontrolujemy tylko jednego bohatera. Każdy z nich (obecnie w grze dostępnych jest siedmiu) posiada szereg umiejętności używanych podczas gry; podobnie jak w produkcjach MMO lub MOBA, skille odnawiają się co kilka sekund. U boku herosów walczą także maksymalnie trzy potwory, wybrane z puli trzynastu obecnie dostępnych w grze. Nie można ich kontrolować bezpośrednio, lecz istnieje możliwość zdefiniowania im określonych zachowań w walce, podobnie jak chociażby w Final Fantasy XII czy Dragon Age: Origins. Dostęp do wszystkich bohaterów i stworów otrzymamy wraz z progresem zabawy, kupując odpowiednie figurki w sklepie za walutę zdobywaną podczas rozgrywki.

Might & Magic: Showdown przeniesie świat figurek na nasze komputery. - Ubisoft zapowiada Might & Magic: Showdown - wiadomość - 2017-01-21
Might & Magic: Showdown przeniesie świat figurek na nasze komputery.

Bardzo ważnym elementem w Might & Magic: Showdown jest personalizacja własnych figurek. Do gry dołączony jest specjalny edytor, który będzie dostępny za darmo jako osobna aplikacja przez pierwszy miesiąc wczesnego dostępu. Umożliwia on pomalowanie nawet najmniejszych elementów bohatera na konkretny kolor za pomocą wirtualnego pędzla. Jeśli nie chcemy się tym zajmować aż tak szczegółowo, bez problemu można po prostu wybrać część ciała i przypisać jej daną barwę. Twórcy zorganizowali konkurs na najładniej pomalowaną figurkę. Zwycięska praca znajdzie się w produkcji jako gotowa skórka, którą będzie można od razu narzucić na swoją postać.

Twórcy nie podali dokładnej daty premiery pełnej wersji. Obiecali jednak, że będą sukcesywnie dodawać do swojego tytułu nowe potwory i bohaterów.

TWOIM ZDANIEM

Czy Twoim zdaniem potencjał marki Might and Magic został zaprzepaszczony?

Tak, stało się to po upadku The 3DO Company.
78,5%
Dopiero projekty pokroju Might & Magic: Showdown mogą na to wskazywać.
16,9%
Moim zdaniem Might and Magic ma się dobrze.
4,6%
Zobacz inne ankiety