Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 12:26

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Might & Magic Showdown następną odsłoną serii? Przekonamy się dziś o 18:00

Firma Ubisoft przyznała się, że celowo poukrywała wskazówki dotyczące następnej gry z marki Might & Magic w Watch Dogs 2. Czyżby kolejną odsłoną serii miało być Might & Magic Showdown? Oficjalną zapowiedź usłyszymy dziś wieczorem.

W jakim kierunku podąży następne Might & Magic? - Might & Magic: Showdown następną odsłoną serii? Przekonamy się dziś o 18:00 - wiadomość - 2017-01-19
W jakim kierunku podąży następne Might & Magic?

Dziś o 18:00 ujawniona zostanie kolejna odsłona serii Might & Magic, a godzinę później odbędzie się pokaz gry, który będzie streamowany na żywo na Twitchu – kto wie, może zobaczymy fragmenty rozgrywki. Taką informację zdradziła firma Ubisoft na Twitterze. Żeby było zabawniej, wspomniany tweet pojawił się na koncie Watch Dogs 2 – to właśnie w tej produkcji pojawiła się pierwsza wskazówka na temat nowego Might & Magic, a konkretnie w lokacji Dolores Park Hackerspace (przedstawiona na zdjęciu poniżej). Inną poszlaką, jak słusznie zasugerował jeden z użytkowników forum NeoGAF, może być plakat gry Might & Magic Showdown, który dało się znaleźć w Watch Dogs 2 w misji rozgrywającej się w biurze Ubisoftu. Domniemania te potwierdza pojawienie się aplikacji o tej nazwie w bazie Steama, która dodatkowo powiązana jest z Uplay.

Jedna ze wskazówek dotyczących nowego Might & Magic schowana w Watch Dogs 2. - Might & Magic: Showdown następną odsłoną serii? Przekonamy się dziś o 18:00 - wiadomość - 2017-01-19
Jedna ze wskazówek dotyczących nowego Might & Magic schowana w Watch Dogs 2.
Plakat Might & Magic Showdown pojawiający się w Watch Dogs 2 przez większość potraktowany został jako easter egg. Wygląda jednak na to, że jest to prawdziwa gra.
Plakat Might & Magic Showdown pojawiający się w Watch Dogs 2 przez większość potraktowany został jako easter egg. Wygląda jednak na to, że jest to prawdziwa gra.

Czyżby więc kolejną odsłoną popularnego cyklu gier fantasy miało być właśnie Might & Magic Showdown? A jeśli tak, to czy możemy liczyć na pełnoprawną kontynuację serii sięgającą do jej korzeni, czy raczej będzie to sieciowa produkcja free-to-play (np. MOBA albo pierwszoosobowa gra bitewna w stylu Mirage: Arcane Warfare)? Niestety, nazwa Might & Magic Showdown nie wróży nic dobrego, przynajmniej dla zagorzałych fanów marki, ale pamiętajmy, że na tym etapie nic nie jest jeszcze przesądzone. Oczywiście spekulować możecie już teraz, ale z większymi emocjami warto się wstrzymać do wieczora.

Ostatnimi czasy marka Might & Magic nie radzi sobie najlepiej. Niegdyś kultowy cykl strategii turowych Heroes of Might & Magic – fani wciąż wspominają genialną trójkę i przyjemną, trójwymiarową piątkę – od jakiegoś czasu oferuje raczej przeciętne tytuły. Sytuację trochę poprawiło całkiem udane Might & Magic: Heroes VII, które owszem, było krokiem w dobrym kierunku, aczkolwiek jeden krok to za mało, aby przywrócić serii świetność. Z drugiej strony nie tak dawno otrzymaliśmy Might & Magic X: Legacy, czyli klasyczny powrót do najdawniejszych korzeni marki, który jednak nie przyniósł jej odrodzenia. Mamy nadzieję, że pewnego pieknego dnia znów ujrzymy znakomitą grę z „Potęgą i Magią” w tytule.

  1. Recenzja gry Might & Magic: Heroes VII - krajobraz po becie
  2. Recenzja gry Might & Magic X: Legacy - klasycznego RPG dla weteranów
  3. Oficjalna strona gry Might & Magic: Heroes VII