Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 12:16

Strange New Things nowym studiem byłych pracowników Techlandu, CD Projekt RED i Io-Interactive

Strange New Things to nowe polskie studio, założone przez byłego dyrektora operacyjnego Techlandu, Pawła Zawodnego, i mające w swych szeregach deweloperów z CD Projekt RED czy Io-Interactive.

Kolejne niezależne studio pojawiło się na rosnącej mapie polskiej branży growej. Strange New Things to zespół założony przez byłego dyrektora operacyjnego firmy Techland, Pawła Zawodnego. Deweloper może sporo namieszać na scenie rodzimej interaktywnej rozrywki – tworzą go bowiem byli pracownicy firm produkujących tytuły z segmentu AAA, chociażby CD Projekt RED czy IO Interactive.

Paweł Zawodny nie pomoże Techlandowi w nadchodzących projektach. - Strange New Things nowym studiem byłych pracowników Techlandu, CD Projekt RED i IO Interactive - wiadomość - 2017-01-19
Paweł Zawodny nie pomoże Techlandowi w nadchodzących projektach.

Jak możemy dowiedzieć się z niedawno założonej oficjalnej strony internetowej studia, łącznie ekipa ma 144 lata doświadczenia w branży i odpowiadała za ponad 20 wysokobudżetowych gier. Wśród nich są tak znane marki jak Wiedźmin, Hitman, Call of Juarez czy Dying Light. „Mamy w swoich szeregach producentów, scenarzystów, artystów, programistów i projektantów poziomów, którzy znacząco wpłynęli na oblicza tych serii” - zdradza Zawodny. „Po dekadach tworzenia tytułów, które były odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, wszyscy zechcieliśmy zrobić coś innego – coś, co pochodzi od nas samych”. Założyciel studia ujawnił też, że w Strange New Things poszczególni pracownicy nie będą mieli ściśle zdefiniowanych ról, zabraknie także sztywnej hierarchii. Ma to być odpowiedzią na „przestarzały” model działania branżowych gigantów.

Strange New Things przyciągnęło do siebie także deweloperów z duńskiego IO Interactive, odpowiedzialnego za serię Hitman. - Strange New Things nowym studiem byłych pracowników Techlandu, CD Projekt RED i IO Interactive - wiadomość - 2017-01-19
Strange New Things przyciągnęło do siebie także deweloperów z duńskiego IO Interactive, odpowiedzialnego za serię Hitman.

Kiedy możemy spodziewać się zapowiedzi debiutu nowego zespołu? Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie - „we właściwym czasie”. Na razie deweloperzy nie zdradzają absolutnie żadnych informacji na temat swojego pierwszego projektu i wiemy w zasadzie tylko tyle, że jest on w produkcji. Czekamy więc na dalsze wiadomości z obozu Strange New Things.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Strange New Things