Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Aarklash: Legacy (PC)
OkładkaAarklash: Legacy (PC)

Aarklash: Legacy PC

Utrzymana w stylistyce mrocznego fantasy taktyczna strategia z elementami RPG, osadzona w realiach figurkowej gry bitewnej Konfrontacja.

Strategiczne | RTS | taktyczne | elementy RPG

Aarklash: Legacy Premiera PC

12września2013

pudełko PL

20maja2015

producent: Cyanide Studio wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Aarklash: Legacy to utrzymana w stylistyce mrocznego fantasy taktyczna strategia z elementami RPG, za której powstanie odpowiada doświadczone studio Cyanide, znane z takich produkcji jak Of Orcs and Men czy serii Blood Bowl i Pro Cycling Manager. Akcję gry osadzono w świecie figurkowej gry bitewnej Konfrontacja i jest to drugie (po grze Confrontation z 2012 roku) podejście francuskiego dewelopera do tego popularnego uniwersum.

W grze stajemy na czele gildii najemników zwanej Wheelswords, zajmującej się profesjonalnym odzyskiwaniem długów. Podczas jednej z rutynowych misji, członkowie ekipy zostają niesłusznie oskarżeni o zbrodnię przeciwko władcy krainy Alahan, a wkrótce potem dowiadują się, że ich gildia została doszczętnie rozbita. Aby odzyskać dobre imię i dowiedzieć się, kto stoi za spiskiem wymierzonym w ich organizację, bohaterowie będą musieli przemierzyć trzy rozległe krainy: Alahan, Acheron oraz Behemoth, odkryć ich mroczne sekrety i stawić czoła rozmaitym wrogom.

Podczas rozgrywki przejmujemy pieczę nad drużyną, złożoną z ośmiu bohaterów o zróżnicowanych umiejętnościach (walka wręcz, wsparcie, leczenie itp.), a zabawa sprowadza się do toczenia potyczek z napotykanymi w kolejnych lokacjach oddziałami przeciwników, czyhających na nasze życie. Podczas walki możemy kontrolować jednocześnie 4 wybranych bohaterów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnym momencie zmienić skład drużyny. Niezależnie od tego, kluczem do sukcesu w każdej walce będzie umiejętne wykorzystanie zdolności poszczególnych członków ekipy.

Walki kładą nacisk na taktykę i rozgrywane są w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem systemu aktywnej pauzy (rozwiązanie znane m.in. z kultowej serii Baldur’s Gate). W miarę postępów rozgrywki wrogie oddziały stają się coraz liczniejsze i dysponują coraz potężniejszymi mocami. Jednak wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów doświadczenia, także i my możemy rozwijać cztery unikalne dla każdego bohatera talenty. Co ciekawe, raz wybrana ścieżka rozwoju nie jest wiążąca i w każdej chwili możemy zresetować przydział poszczególnych punktów i zacząć cały rozwój od początku. Umiejętności postaci możemy również podnosić za pomocą zdobywanych w toku rozgrywki magicznych przedmiotów. Twórcy nie przewidzieli możliwości odsprzedania zbędnego ekwipunku, jednak wszystkie niepotrzebne przedmioty możemy przetworzyć, zamieniając je w jeden element o znacznie większej wartości.

Akcję Aarklash: Legacy oglądamy w typowej perspektywie izometrycznej, co w połączeniu z mechaniką rozgrywki może budzić skojarzenia z typowymi produkcjami spod znaku hack’n’slash. Dzieło studia Cyanide – zamiast na akcji, koncentruje się jednak na strategii. Podobnie jak w popularnych grach sieciowych z gatunku MOBA, kluczowym elementem dla osiągnięcia sukcesu jest tu wypracowanie odpowiedniej taktyki walki oraz współpracy między członkami drużyny.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Aarklash: Legacy cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Aarklash: Legacy: Odpowiednia dla każdego wieku.

Aarklash: Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7