Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2013, 14:23

Pierwsze screeny ze strategii fantasy Aarklash: Legacy studia Cyanide

Studio Cyanide wypuściło pierwsze screeny z pecetowej strategii Aarklash: Legacy. Gra postawi na taktyczne bitwy z aktywną pauzą i osadzona będzie w świecie znanym z figurkowego bitewniaka Confrontation.

W Aarklash: Legacy pokierujemy oddziałem najemników. - Pierwsze screeny ze strategii fantasy Aarklash: Legacy studia Cyanide - wiadomość - 2013-01-23
W Aarklash: Legacy pokierujemy oddziałem najemników.

W październiku zeszłego roku francuskie studio Cyanide zapowiedziało Aarklash: Legacy oraz Dogs of War Online, czyli dwie pecetowe strategie osadzone w świecie stołowej gry bitewnej Confrontation. Teraz twórcy wreszcie wypuścili premierowe screeny z pierwszego z tych tytułów.

  1. Aarklash: Legacy – strona oficjalna gry

W Aarklash: Legacy pokierujemy niewielką grupą najemników. Produkcja postawi nacisk na toczone w czasie rzeczywistym taktyczne bitwy z aktywną pauzą. Istotną rolę odegrać ma rozbudowana fabuła. Ponadto autorzy obiecują sporą swobodę eksplorowania świata i elementy RPG.

Niestety, nasza wiedza na temat drugiego z zapowiedzianych projektów pozostaje bardzo skromna. Wiemy jedynie, że Dogs of War Online postawi na model darmowy z mikropłatnościami i skoncentruje się na multiplayerowych bitwach na zamkniętych arenach, co sugeruje elementy MOBA. Więcej konkretów poznamy latem tego roku.

Pierwsze screeny ze strategii fantasy Aarklash: Legacy studia Cyanide - ilustracja #3

Confrontation to figurkowa gra bitewna autorstwa firmy Rackham. Jej pierwsza edycja trafiła na rynek francuski w 1996 roku. Produkcja cieszyła się sporą popularnością w macierzystym kraju, ale poza jego granice wyszła dopiero siedem lat później, wraz z premierą drugiej edycji. Większość fanów systemu do dzisiaj uznaje tę wersję za zdecydowanie najlepszą w historii całej marki.

Kolejne edycje wprowadziły wiele kontrowersyjnych zmian w mechanizmach rozgrywki. Weterani serii krytykowali zbytnie upodobnienie zasad do konkurencyjnych bitewniaków. Czarę goryczy przelało Confrontation: Age of Ragnarok, które porzuciło charakterystyczne dla systemu małe starcia i postawiło na duże bitwy.

W swoich najlepszych latach Confrontation cieszyło się tak duża popularnością, że powstały również inne produkcje osadzone w tym samym świecie, w tym gra fabularna Cadwallon, karcianka Arcana oraz planszówka Cadwallon: City of Thieves. W 2010 roku firma Rackham musiała ogłosić upadłość i prawa do całej marki przejęło studio Cyanide.