Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2012, 14:40

autor: Hed

Cyanide tworzy dwie nowe gry na podstawie Confrontation

Aarklash: Legacy i Dogs of War Online to dwie nowe gry na licencji Confrontation, jakie tworzy studio Cyanide. Deweloper zamierza wypuścić je w drugim kwartale 2013 roku.

Cyanide tworzy dwie nowe gry na podstawie Confrontation - ilustracja #1

Cyanide zapowiedziało dwie nowe gry: Aarklash: Legacy oraz Dogs of War Online – obie oparte na licencji Confrontation, do której studio ma prawa od 2010 roku. Produkcje trafią do sprzedaży w 2013 roku na PC. W Aarklash pokierujemy grupą wojowników przemierzających świat łączący klimat średniowiecza z fantasy. Dogs of War Online to podejście do tematu free-to-play, a konkretniej gra taktyczna z elementami zarządzania oraz turową walką.

Aarklash: Legacy to, jak pisze deweloper, „taktyczna gra przygodowa”, w której zadecydujemy o losie grupy wojowników. Centralnym aspektem produkcji ma być walka oparta na systemie aktywnej pauzy. Cyanide pisze, że w Aarklash ważna będzie także fabuła, pokazująca ewolucję bohaterów.

W Dogs of War Online producent stawia na popularny model free-to-play. W tej grze pokierujemy własnymi firmami wynajmującymi najemników. Zabawa ma zawierać zarówno motyw zarządzania, jak i strategiczną walkę, rozgrywaną w systemie turowym na sieciowych arenach.

Cyanide nie pokazał konkretnych materiałów z żadnej z gier. W przeszłości studio korzystało z licencji Confrontation i wydało grę pod tym tytułem, która spotkała się z chłodnym przyjęciem. Samo uniwersum wywodzi się z produkcji figurkowej stworzonej przez firmę Rackham. Świat Aarklash zamieszkują rycerze i czarodzieje walczący z mitycznymi potworami – wrócimy do niego w nowych grach w drugim kwartale 2013 roku.

  1. Oficjalna strona nowych gier Confrontation