Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 lutego 2017, 10:01

Lekarstwo na życie, Moonlight, Milczenie - weekendowe premiery filmowe

Witajcie na tydzień przed rozdaniem Oscarów. Polskie kina zapraszają od jutra na nominowany Moonlight, nieco pominięte w tym temacie Milczenie i niezwiązany z rozdaniem nagród, ale klimatyczny film Lekarstwo na życie.

Lekarstwo na życie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Twórca Piratów z Karaibów i amerykańskiej wersji Ringu wraca do niepokojących klimatów. Lekarstwo na życie wygląda na piekielnie stylowy i cudownie dziwny dreszczowiec łączący współczesne spojrzenie na strach z tym nieco bardziej staroświeckim, wręcz gotyckim. Mamy młodego przedstawiciela wielkiej korporacji, który jedzie do pewnego szwajcarskiego ośrodka odwykowego (?) po swojego szefa. Ale z tego ośrodka tak łatwo już się nie wydostanie. Szkoda, że recenzje wytykają filmowi przewidywalną fabułę, której nie jest w stanie zamaskować wyszukany styl wizualny.

 1. Reżyseria: Gore Verbinski
 2. Tytuł oryginalny: A Cure for Wellness
 3. Grają: Dane DeHaan, Jason Isaacs, Mia Goth

Moonlight

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Moonlight to, według wielu widzów i krytyków, jeden z najlepszych filmów. Takich w ogóle. Oto historia pewnego mężczyzny pokazana przez pryzmat trzech niezwykle ważnych etapów w jego życiu. Będzie miejsce na wszystkie odcienie miłości, łącznie z trudami odkrywania własnej orientacji seksualnej. Cały szpaler nagród i różnego rodzaju wyróżnień, oraz przeważająca liczba bardzo pozytywnych recenzji mówią jedno: to trzeba zobaczyć.

 1. Reżyseria: Barry Jenkins
 2. Grają: Trevante Rhodes, Mahershala Ali, Janelle Monae

Milczenie

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Martin Scorsese, jeden z największych reżyserów w historii kina, ma pecha. Często bywa pomijany w trakcie przyznawania wyróżnień i nie inaczej jest w przypadku Milczenia. Jego ukochany projekt, z którym zmagał się wiele lat, w końcu doczekał się premiery. Milczenie jest ekranizacją powieści Shusaku Endo i prezentuje historię dwóch XVII-wiecznych jezuitów, którzy udają się do Japonii w poszukiwaniu swojego mentora. Ten miał szerzyć wiarę w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale trafił na bardzo trudne czasy, a efektem jest niemal trzygodzinny dramat o kondycji człowieka i wiary. Fanów reżysera namawiać nie trzeba.

 1. Reżyseria: Martin Scorsese
 2. Tytuł oryginalny: Silence
 3. Grają: Andrew Garfield, Liam Neeson, Adam Driver

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Był sobie pies (produkcja dla fanów czworonogów – psia reinkarnacja na wesoło i wzruszająco),
 2. PolandJa (obyczajowa komedia o nieradzeniu sobie ze współczesną, polską rzeczywistością),
 3. Zerwany kłos (historia błogosławionej Karoliny Kłozkówny),
 4. Ostatnie tango (opowieść o najsłynniejszej parze tańczącej argentyńskie tango),
 5. Wściekły Nick (niemiecki dreszczowiec z Tilem Schweigerem – policjant zrobi wszystko, by uratować córkę z rąk gangsterów),
 6. Alpejska przygoda (familijny film o pewnym chłopcu, który musi zmierzyć się z surową, alpejską zimą).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.