Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2017, 10:54

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Twórcy Don't Starve udostępnili grywalną alfę Oxygen Not Included

Zbliża się premiera Oxygen Not Included, nowej gry twórców Don't Starve, w związku z czym studio Klei Entertainment zdecydowało się wypuścić grywalną alfę produkcji. Dostęp do niej otrzymamy zaraz po zakupie gry na Steamie.

Studio Klei Entertainment – twórcy Don’t Starve, Mark of the Ninja, Shank i kilku innych udanych tytułów – są gotowi podzielić się ze światem wczesną wersją swojej nowej gry, Oxygen Not Included. Jest ona dostępna jako grywalna alfa na Steamie, wyceniona na 19,99 euro (ok. 86 zł) – cena ukończonej produkcji ma być wyższa. Warto zwrócić uwagę, że choć nie jest to tzw. Wczesny Dostęp (Steam Early Access), to natychmiastowy dostęp do alfy otrzymacie po zakupie gry jako takiej. W praktyce więc oznacza to mniej więcej to samo.

Oxygen Not Included to humorystyczny symulator kosmicznej kolonii z elementami survivalu. Zadaniem gracza jest zarządzanie społecznością ludzików usiłujących zbudować nowy dom pod powierzchnią asteroidy. Konieczne jest nie tylko pogłębianie tuneli czy budowa nowych pomieszczeń, lecz także dbanie o wystarczający zapas pożywienia, wody, ciepła oraz tlenu. Dopiero po zapewnieniu tych podstawowych potrzeb mieszkańców, możemy zacząć myśleć o dodatkowych atrakcjach, które uprzyjemnią im życie. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z krzyżówką Fallout Shelter i Don’t Starve.

Grywalna alfa ma większość podstawowych elementów, ale warto pamiętać, że to wciąż wersja mocno niekompletna. Z czasem twórcy mają zamiar rozbudować mechanikę temperatury i stresu oraz ich wpływ na różne aspekty kolonijnego życia. Dodane zostaną również nowe biomy, stworzenia i artefakty, a także kolejne sposoby na produkowanie niezbędnych zasobów. Premierę pełnej wersji Oxygen Not Included zaplanowano na 10 maja 2017 roku.

  1. Oxygen Not Included na oficjalnej stronie producenta