Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Oxygen Not Included (PC)
OkładkaOxygen Not Included (PC)

Oxygen Not Included PC

Osadzona w realiach science fiction, dwuwymiarowa gra symulacyjna kanadyjskiego studia Klei Entertainment, w której zajmujemy się rozwijaniem kosmicznej kolonii na bliżej nieokreślonej planecie.

Symulacje | science fiction | ekonomiczne | 2D | elementy strategiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oxygen Not Included Premiera PC

wczesny dostęp

18maja2017

30lipca2019

Steam

30lipca2019

producent: Klei Entertainment wydawca: Klei Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Oxygen Not Included

RimWorld

Sacrifice

Don't Starve

Oxygen Not Included to osadzona w konwencji science fiction, dwuwymiarowa gra symulacyjna, w której zajmujemy się rozwijaniem kosmicznej kolonii. Produkcja ukazała się na platformie PC, a za jej powstanie odpowiada niezależne, kanadyjskie studio Klei Entertainment, mające na swoim koncie takie tytuły, jak Don’t Starve, Mark of the Ninja czy serię Shank.

Mechanika

W Oxygen Not Included czuwamy nad rozwojem kosmicznej kolonii, ulokowanej na bliżej nieokreślonej planecie. Podczas zabawy odpowiedzialni jesteśmy za wszystkie aspekty funkcjonowania bazy, począwszy od jej ustawicznej rozbudowy o kolejne pomieszczenia, aż po indywidualne zarządzanie każdym z podległych nam kolonistów i przydzielaniem podwładnym określonych obowiązków. Mieszkańcy kolonii mogą zajmować się kopaniem, wydobyciem, budowaniem, prowadzeniem badań, transportem, a nawet gotowaniem, a każdej z tych prac możemy nadawać określone priorytety, aby nasza baza działała jak najefektywniej. Dodatkowo musimy też zadbać o podstawowe potrzeby życiowe kolonistów i zapewnić im dostęp do wody, jedzenia, ogrzewania, a także tytułowego tlenu, który rozprowadzamy po terenie bazy za pomocą sieci skomplikowanych rur. Całość przypomina nieco rozwiązania z mobilnego Fallout Shelter, lecz jednocześnie odznacza się szeregiem świeżych pomysłów oraz własnym, unikalnym charakterem.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, wydana na platformie PC gra Oxygen Not Included zrealizowana została w dwóch wymiarach, a obszar naszej bazy oglądamy w przekroju bocznym, podobnie jak we wspomnianym Fallout Shelter. Opisywany tytuł wyróżnia się jednak całkowicie odmiennym, choć wciąż kreskówkowym stylem graficznym, mocno przypominającym poprzednią grę Klei Entertainment Don’t Starve. W grze nie zabrakło także charakterystycznej dla produkcji Kanadyjczyków dawki humoru.

Ostatnia modyfikacja 15 czerwca 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oxygen Not Included cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Oxygen Not Included: Odpowiednia dla każdego wieku.

Oxygen Not Included Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 Ghz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4600 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7 64-bit