Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2017, 09:38

Ostatnie DLC do Homefront: The Revolution ukaże się w marcu

Studio Deep Silver Dambuster zapowiedziało na wiosnę ostatnie DLC do Homefront: The Revolution, zatytułowane Beyond The Walls. Gra otrzyma także wsparcie dla PlayStation 4 Pro oraz wersję próbną na konsolach.

Większość graczy zapewne zdążyła już zapomnieć o chłodno przyjętym Homefront: The Revolution, wydanym w maju ubiegłego roku FPS-ie. Jeśli jednak jesteście wśród tej mniejszości, której produkcja studia Dambuster się podobała, mamy dla Was dobre wieści. Deweloperzy zapowiedzieli na marzec ostatnie fabularne DLC, a także wydanie aktualizacji, wprowadzającej wsparcie dla PlayStation 4 Pro.

Czy ostatnie rozszerzenie do Homefront: The Revolution przekona Was do powrotu na ulice okupowanej Filadelfii? - Ostatnie DLC do Homefront: The Revolution ukaże się w marcu - wiadomość - 2017-02-16
Czy ostatnie rozszerzenie do Homefront: The Revolution przekona Was do powrotu na ulice okupowanej Filadelfii?

Na temat dodatku wiemy stosunkowo niewiele. Rozszerzenie, zatytułowane Beyond The Walls, ma być zdecydowanie większe od poprzednich DLC: wypuszczonego we wrześniu The Voice of Freedom oraz listopadowego Aftermath. Nie znamy szczegółów dotyczących fabuły, długości czy nawet ceny; wiemy jedynie, że dodatek będzie częścią przepustki sezonowej. Deweloperzy zapewnili też, że podczas prac nad nadchodzącym rozszerzeniem starali się też naprawić pozostałe błędy (a kto grał w Homefront: The Revolution tuż po premierze ten wie, że elementów wymagających naprawy nie brakowało). Prawdopodobnie więc wraz z Beyond The Walls możemy się spodziewać jednej z ostatnich łatek do gry.

Dodatkowo twórcy zapowiedzieli na wiosnę aktualizację, która wprowadzi obraz HDR na PlayStation 4 Pro – ma to zapewnić zdecydowanie bardziej żywą, realistyczną paletę kolorów. Studio Dambuster planuje również wypuszczenie wersji próbnej Homefront: The Revolution. Nie wiadomo na razie, jak dużą część zawartości miałaby ona oferować, choć post na stronie internetowej gry sugeruje, że ograniczy się ona wyłącznie do trybu kooperacji. Trial trafi jedynie na konsole – gracze na PC będą musieli obejść się smakiem.

Oczywiście należy pochwalić dewelopera, że w kilka miesięcy od premiery postanowił zapewnić nie tylko obiecane graczom DLC, ale również aktualizację i wersję próbną. Pytanie tylko, czy te elementy dadzą radę ponownie przyciągnąć kogokolwiek do Homefront: The Revolution. Gra tuż po premierze zebrała bowiem bardzo przeciętne oceny (średnia w serwisie Metacritic to 54/100) i była powszechnie ganiona za nieszczególnie porywającą fabułę oraz wszelkiej maści problemy techniczne. Czy na wiosnę dacie jej drugą szansę?

  1. Recenzja gry Homefront: The Revolution – pierwszy Far Cry na CryEngine
  2. Oficjalna strona internetowa gry Homefront: The Revolution

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej