Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 14:41

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Homefront: The Revolution, Stardew Valley, Motorsport Manager) 29/9/2016

Dziś piszemy o kolejnej grafice koncepcyjnej z Beyond Good & Evil 2, pierwszym fabularnym DLC do Homefront: The Revolution (The Voice of Freedom), bliskim końcu prac nad aktualizacją 1.1 do Stardew Valley, dacie premiery i wymaganiach sprzętowych gry Motorsport Manager na PC oraz o zapowiedzi Super Mega Baseball 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Beyond Good & Evil 2 – kolejna grafika koncepcyjna

Michael Ancel opublikował na Instagramie jeszcze jedną grafikę koncepcyjną (o poprzedniej pisaliśmy wczoraj), która według wszelkiego prawdopodobieństwa stanowi potwierdzenie, że Beyond Good & Evil 2 jest w produkcji. Podobni „rekinoludzie” pojawili się bowiem wcześniej w pierwszej części. Obrazkowi towarzyszył podpis: „Gotowy do walki”.

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Homefront: The Revolution, Stardew Valley, Motorsport Manager) 29/9/2016 - ilustracja #1

Homefront: The Revolution z pierwszym fabularnym DLC

Studio Deep Silver Dambuster wypuściło pierwszy dodatek do strzelanki Homefront: The Revolution, który rozbudowuje tryb jednoosobowy – The Voice of Freedom. DLC oferuje misję rozgrywającą się przed wydarzeniami z „podstawki”. Gracze mają szansę wcielić się w znanego z głównej gry Benjamina Walkera i pomóc mu przedrzeć się do Filadelfii w celu nawiązania kontaktu z lokalnym ruchem oporu i poprowadzenia go do rewolucji przeciwko Koreańczykom. Akcja rozszerzenia toczy się w tunelach metra, gdzie grasuje nieznana dotąd frakcja – gang o nazwie „90”. Niestety, gracze narzekają na długość dodatku – oferuje on raptem godzinę zabawy (może nawet niecałą).

The Voice of Freedom można kupić za 5,99 euro (ok. 26 zł) na Steamie, 25 zł w PlayStation Store lub za 22,79 zł w Microsoft Store. Ponadto dodatek wchodzi w skład przepustki sezonowej. Na koniec przypomnijmy, że Homefront: The Revolution ma doczekać się jeszcze dwóch fabularnych DLCAftermath wyjdzie jakoby przed końcem bieżącego roku, natomiast w 2017 r. ukaże się większe rozszerzenie zatytułowane Beyond the Walls.

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Homefront: The Revolution, Stardew Valley, Motorsport Manager) 29/9/2016 - ilustracja #2

Stardew Valley – aktualizacja 1.1 prawie ukończona (beta)

Eric Barone (studio Concerned Ape) poinformował, że prace nad zapowiedzianą kilka miesięcy temu aktualizacją 1.1 do gry Stardew Valley są już na ukończeniu. Wszyscy zainteresowani mogą wypróbować nowości z łatki, biorąc udział w jej beta-testach (można to zrobić przez zakładkę „Beta” w oknie „Właściwości” gry na Steamie). Przypomnijmy, że patch m.in. wprowadza pięć map do wyboru na starcie, umożliwia poślubienie Shane’a i Emily oraz branie rozwodów, a także dodaje nowe budynki, przedmioty, opcje urządzania farmy oraz gatunki zwierząt i roślin. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

Motorsport Manager – data premiery i wymagania wersji PC

Studio Playsport Games podało datę premiery i minimalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry Motorsport Manager – nawiązującego do Formuły 1 wyścigowego menedżera, który od dłuższego czasu jest dostępny na urządzeniach mobilnych. Wydanie komputerowe zadebiutuje 10 listopada bieżącego roku, a do jego uruchomienia potrzebny będzie co najmniej sprzęt o następującej specyfikacji:

  • System: Windows 7/8 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-3470 (3,2 GHz) / AMD FX-6300 (3,5 GHz)
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 660 (2 GB VRAM) / Radeon HD 7870 (2 GB VRAM)
  • Wolne miejsce na dysku: 15 GB

Przy okazji deweloper pochwalił się, że wersje na iOS i Androida zostały pobrane ponad 1,6 miliona razy. Ponadto rozpoczęto przyjmowanie zamówień przedpremierowych na Steamie (do 10 listopada cena jest obniżona o 10% i wynosi 31,49 euro, czyli ok. 135 zł). Przygotowano też swoistą filmową infografikę, która obrazuje graficzne różnice między edycją mobilną a komputerową i tłumaczy dość wysokie wymagania sprzętowe tej drugiej:

Zapowiedziano Super Mega Baseball 2

Studio Metalhead Software zapowiedziało Super Mega Baseball 2 – kontynuację udanego symulatora baseballu z 2014/2015 roku, który brak licencji i zręcznościowy charakter rozgrywki nadrabiał dość rozbudowaną mechaniką i ładną, kreskówkową grafiką. Druga część wprowadzi możliwość wykreowania własnej drużyny i ligi oraz toczenia sieciowych rozgrywek wieloosobowych. Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a jej premiera ma nastąpić w 2017 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej