Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 18:57

autor: Góral

Bulletstorm: Full Clip Edition ukaże się w 2017 roku na PC, PS4 i XOne?

W bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wpis dotyczący gry Bulletstorm: Full Clip Edition, czyli odświeżonej wersji polskiej strzelanki z 2011 roku.

W połowie czerwca pojawiły się informacje związane z grą Bulletstorm Remaster, czyli odświeżoną wersją polskiej strzelanki Bulletstorm z 2011 roku. Do dziś nie doczekaliśmy się jednak oficjalnej zapowiedzi takiego projektu, ale w bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo zamieszczono wpis (dzięki, Gematsu) związany z Bulletstorm: Full Clip Edition na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Ponadto ujawniono przybliżony okres premiery wyznaczony na 2017 rok oraz wydawcę w postaci firmy Gearbox Publishing (oddział studia Gearbox Software, znanego m.in. z serii Borderlands) i to tyle jeżeli chodzi o konkrety. Nie jest to co prawda oficjalna zapowiedź, ale tego typu informacje już nie raz i nie dwa znajdowały potwierdzenie. Pamiętajmy też, że wcześniej wyciekły screeny z gry, a studio People Can Fly już kilka miesięcy temu zapowiedziało, że pracuje nad dwoma projektami, z czego jeden, mniejszy poznamy w tym roku.

Bulletstorm: Full Clip Edition w bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. - Bulletstorm: Full Clip Edition ukaże się w 2017 roku na PC, PS4 i XOne - wiadomość - 2016-09-29
Bulletstorm: Full Clip Edition w bazie brazylijskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo.
Bulletstorm: Full Clip Edition ukaże się w 2017 roku na PC, PS4 i XOne - ilustracja #2

Bulletstorm to pierwszosoobowa strzelanka wyprodukowana przez polskie studio People Can Fly. Produkcja opowiada o przygodach niejakiego Graysona Hunta i jego oddziału Dead Echo. Dawniej byli to elitarni żołnierze, a obecnie są kosmicznymi piratami, mającymi na pieńku z generałem Sarrano. Produkcja charakteryzuje się ciekawą rozgrywką, w której nie chodzi tylko o samo strzelanie, ale także o to, by było ono jak najefektowniejsze. W tym celu korzystamy z rozmaitych broni, kopiemy przeciwników, używamy specjalnej smyczy energetycznej oraz elementów otoczenia.

Produkcja swego czasu zebrała pozytywne opinie w mediach, jednak nie zdobyła ogromnego uznania graczy, sprzedając się w około milionie egzemplarzy. Wynik ten nie usatysfakcjonował wydawcy, który postanowił zawiesić prace nad kontynuacją.

Bulletstorm: Full Clip Edition ukaże się w 2017 roku na PC, PS4 i XOne - ilustracja #3