Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 13:07

autor: Draug

Powstaje remaster gry Bulletstorm?

Wśród materiałów na dysku USB rozdawanym uczestnikom konferencji Microsoftu na targach E3 znalazł się folder o nazwie „Bulletstorm Remaster”. Czyżby People Can Fly szykowało odświeżoną wersję swojego świetnego FPS-a z 2011 roku?

Uczestnicy E3, którzy zawitali na konferencję prasową firmy Microsoft, otrzymali w ramach upominku pendrive zawierający materiały z gier związanych w jakiś sposób z gigantem z Redmond. Jak ujawnił youtuber Nick Robinson, targowy dysk USB zawiera 203 foldery, a jeden z nich został nazwany „Bulletstorm Remaster” i zawiera cztery screeny z tego tytułu (zamieściliśmy je poniżej). Grafiki nie pozostawiają wątpliwości, że chodzi o polską strzelankę z 2011 roku i według wszelkiego prawdopodobieństwa mówimy tu po prostu o konwersji gry Bulletstorm na konsole ósmej generacji (PS4, XOne). Poza tym domena BulletStormRemastered.com została zajęta i jest powiązana z adresem bulletstorm.com.

Pozostaje nam czekać na oficjalne stanowisko wspomnianego zespołu w tej sprawie. Prawa do marki Bulletstorm wróciły do People Can Fly i wiemy, że polski deweloper obecnie ma w planach dwa projekty – jeszcze w tym roku mamy poznać mniejszą produkcję, natomiast w dalszej perspektywie jest wysokobudżetowa strzelanka klasy AAA, która znalazła już wydawcę, mimo wczesnego etapu prac. Czyżby pierwszą z tych gier miał być remaster hitu z 2011 roku? Obyśmy przekonali się niedługo.