Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2012, 09:30

autor: Muninn

Zawieszono prace nad kontynuacją polskiej gry Bulletstorm

Firma Epic Games, do której należy polskie studio People Can Fly, poinformowała, że prace nad kontynuacją wydanej w 2011 roku gry Bulletstorm zostały jakiś czas temu zawieszone. Powodem była niska sprzedaż oryginału.

Stworzona przez polskich deweloperów z People Can Fly gra Bulletstorm prawdopodobnie nie doczeka się kontynuacji. Właściciel warszawskiego studia, firma Epic Games, poinformował o wstrzymaniu prac nad sequelem gry z 2011 roku na odbywającej się od 6 do 8 kwietnia imprezie PAX East. Przyczyną były niskie wyniki sprzedaży produkcji polskiego zespołu.

Zawieszono prace nad kontynuacją polskiej gry Bulletstorm - ilustracja #1

Mike Capps, prezes Epic Games wspominał, że People Can Fly miało jakiś czas temu plany względem produkcji sequela gry z 2011 roku i poczyniło nawet pierwsze kroki w kierunku tworzenia kontynuacji. Jednakże z powodu niewielkich zysków, jakie przyniósł Bulletstorm, studio musiało ostatecznie zrezygnować z tego projektu.

Polscy deweloperzy pracują w tej chwili nad innym zleceniem od Epic Games, do którego zostali oddelegowani po wstrzymaniu prac nad Bulletstorm 2. Niestety, nie wiadomo nic więcej o tym projekcie ponad to, że już wkrótce zostanie on oficjalnie zapowiedziany.

Bulletstorm to wydana w 2011 roku pierwszoosobowa strzelanka, której akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości na prawie całkowicie opuszczonej planecie Stygia. Czynnikiem odróżniającym tę grę od innych FPS-ów jest system tzw. „skillshotów”, czyli specjalnych, widowiskowych sposobów likwidowania wrogów, za które otrzymujemy punkty. Dzięki nim możemy modernizować dostępną broń.

Produkcja została wysoko oceniona przez recenzentów (średnia ocen 82%), jednakże nie odniosła większego sukcesu komercyjnego. Zamiast tego została określona mianem „najbardziej zdeprawowanej gry świata” za mocno wulgarny język, brak poprawności politycznej i dużą dozę brutalności.