Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS4XONESwitch
Okładka Clustertruck (PC)

Clustertruck

Opracowana przez szwedzkie studio Landfall Games pierwszoosobowa gra zręcznościowa z elementami platformówki. W Clustertruck zadaniem gracza jest skakanie po dachach pędzących w konwoju ciężarówek.

Zręcznościowe | FPP | platformówki 3D | indie

Okładka Clustertruck (PC)

data premiery gry:

27wrz2016

PC

30wrz2016

PS4

28paź2016

XONE

15mar2018

Switch

Clustertruck to wydana na platformę PC, XONE itd. zakręcona zręcznościówka z elementami platformówki. Produkcję opracowało szwedzkie studio Landfall Games, mające na koncie utrzymany w równie absurdalnym stylu Totally Accurate Battle Simulator.

Mechanika

Opracowane z myślą o platformie PC, XONE itd. Clustertruck nie oferuje żadnej fabuły i koncentruje się wyłącznie na rozgrywce. Jest to nietypowa pierwszoosobowa zręcznościówka, w której zadaniem gracza jest skakanie po dachach ciężarówek pędzących w konwoju. Każda mapa ma początek oraz metę, a naszym celem jest pokonanie dzielącego je dystansu bez dotknięcia ziemi.

Zasady rozgrywki brzmią prosto, ale takim słowem można określić tylko kilka pierwszych etapów. Potem mapy zaczynają sie robić coraz bardziej zwariowane. Pojawiają się na nich pułapki (np. śmiercionośne lasery) oraz inne zagrożenia, takie jak gigantyczne głazy czy olbrzymie gilotyny, a drogi przeobrażają się w coś, co mogło powstać w umyśle obłąkanego architekta.

Dodatkowe wrażenia zapewnia fakt, że kierowcy ciężarówek są beznadziejni w swoim fachu, więc regularnie dochodzi do kolizji lub wręcz karamboli wyjętych wprost z hollywoodzkich przebojów, gdzie pojazdy eksplodują, a ich części są wyrzucane w powietrze. Przetrwanie ułatwia wówczas możliwość aktywowania na krótką chwilę spowolnienia czasu.

Clustertruck oferuje osiem światów, zawierających w sumie osiemdziesiąt poziomów. Zabawę wydłuża edytor poziomów oraz tryb endless, gdzie próbujemy przeżyć jak najdłużej, pędząc przez niekończącą się trasę.

Kwestie techniczne

Gra Clustertruck prezentuje prostą, ale atrakcyjną oprawę graficzną, zbudowaną głównie z jednokolorowych brył. Zaletą tego nieco ascetycznego stylu jest duża przejrzystość, co w tej grze jest bardzo przydatne. Projekt zbudowano w oparciu o silnik Unity.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Clustertruck

Klasyfikacja PEGI Clustertruck

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Clustertruck

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2.0 GHz, 8 GB RAM,, 500 MB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2.0 GHz, 4 GB RAM,, 500 MB HDD, Windows 7

Clustertruck – szalona gra o skakaniu po dachach ciężarówek ukaże się 27 września
Clustertruck – szalona gra o skakaniu po dachach ciężarówek ukaże się 27 września

wiadomość10 września 2016

Studio Landfall Games ogłosiło, że gra Clustertruck trafi do sprzedaży pod koniec września tego roku. W tej zwariowanej zręcznościówce zadaniem graczy jest skakanie po dachach pędzących ciężarówek.

PC
PS4
XONE
Switch