Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2016, 16:39

Clustertruck – szalona gra o skakaniu po dachach ciężarówek ukaże się 27 września

Studio Landfall Games ogłosiło, że gra Clustertruck trafi do sprzedaży pod koniec września tego roku. W tej zwariowanej zręcznościówce zadaniem graczy jest skakanie po dachach pędzących ciężarówek.

Po dwunastu miesiącach prac cykl deweloperski zwariowanej zręcznościówki Clustertruck wreszcie dobiega końca. Autorzy, czyli ludzie ze studia Landfall Games, właśnie poinformowali, że gra trafi do sprzedaży 27 września tego roku, w wersji na PC. W planach jest również wydanie na konsolę PlayStation 4, które ukaże się w późniejszym terminie. Twórcy dosyć lekką ręką udostępniali wczesne edycje projektu i na YouTube można znaleźć zatrzęsienie filmików z niego. Cieszą się one dużą popularnością, więc zapewne podobnie będzie z samą grą.

Clustertruck bez wątpienia okaże się jedną z najbardziej nietypowych produkcji tego roku. Jest to pierwszoosobowa zręcznościówka, w której zadaniem gracza jej skakanie po dachach ciężarówek pędzących w konwoju. Każda mapa ma początek oraz metę i naszym celem jest pokonanie dzielącego ich dystansu bez dotknięcia ziemi.

Zasady rozgrywki brzmią prosto, ale takim słowem można określić tylko kilka pierwszych etapów. Potem mapy zaczynają sie robić coraz bardziej zwariowane. Pojawiają się na nich pułapki (np. śmiercionośne lasery) oraz inne zagrożenia, takie jak gigantyczne głazy czy olbrzymie gilotyny, a drogi przeobrażają się w coś, co mogło powstać w umyśle obłąkanego architekta.

Dodatkową atrakcją jest fakt, że siedzący za kierownicami ciężarówek ludzie są beznadziejnymi kierowcami, więc regularnie dochodzi do kolizji lub wręcz karamboli wyjętych wprost z hollywoodzkich przebojów, gdzie pojazdy eksplodują, a ich części są wyrzucane w powietrze. Przetrwanie ułatwia możliwość aktywowania na krótką chwilę spowolnienia czasu.

Clustertruck zadebiutuje z ośmioma światami, zawierającymi w sumie osiemdziesiąt poziomów. Zabawę wydłuży edytor poziomów oraz tryb endless, gdzie spróbujemy przeżyć jak najdłużej pędząc przez niekończącą się trasę.

Clustertruck – szalona gra o skakaniu po dachach ciężarówek ukaże się 27 września - ilustracja #2

Warto przy okazji wspomnieć o zabawnej darmowej minigrze Super Truck, opracowanej przez studio Landfall Games na prima aprilis w tym roku. Autorzy poprosili o zgodę polski zespół SUPERHOT Team i po jej uzyskaniu wyprodukowali zręcznościówkę, która łączy znane z Clustertruck skakanie po dachach ciężarówek z systemem „czas biegnie tylko, gdy ty się ruszasz” wymyślonym na potrzeby SUPERHOT.

  1. Super Truck– pobierz grę
  1. Oficjalna strona gry