Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 września 2016, 14:36

Legend of the Skyfish - efektowna gra w stylu The Legend of Zelda trafiła na Androida

Studio Mgaia i firma Crescent Moon Games poinformowały, że do sprzedaży trafiła androidowa wersja Legend of the Skyfish, czyli wyśmienitej przygodowej gry akcji, która wzoruje się na formule serii The Legend of the Zelda, ale dodaje do niej także sporo własnych pomysłów.

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy, że z chęcią zobaczylibyśmy na rynku mobilnym grę z serii The Legend of Zelda. To jednak tylko marzenia i na razie musimy zadowolić się podobnymi produkcjami. Jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych jest Legend of the Skyfish. Produkcja w zeszłym miesiącu zadebiutowała na iOS-ie, a teraz do sprzedaży trafiła wersja na Androida.

Akcja toczy się w magicznej krainie, której mieszkańcy żyją głównie z rybołówstwa. Niestety, ich chciwość okazała się zbyt duża i przesadne połowy doprowadziły do przebudzenia się morskiej bestii znanej jako Skyfish. Użyła ona swoich mocy, aby przekląć rybaków, co doprowadziło do ich przeobrażenia w pokracznych niewolników przypominających człekokształtne ryby. Nasza postać szczęśliwie uniknęła tego losu i teraz musi znaleźć sposób na zdjęcie klątwy ze swojej rodziny.

Legend of the Skyfish wzorowane jest na serii The Legend of Zelda, ale autorzy nie ograniczyli się do sklonowania rozwiązań pierwowzoru i wprowadzili także własne pomysły. Akcję obserwujemy z lotu ptaka, a zabawa polega na eksplorowaniu dużych map o częściowo otwartej strukturze, gromadzeniu przedmiotów, rozwiązywaniu okazjonalnych zagadek oraz walce z licznymi przeciwnikami, wśród których nie zabrakło także wielu potężnych bossów.

Jednocześnie nasza postać nie dysponuje żadnym tradycyjnym orężem. Zamiast tego uzbrojona jest w wędkę. Za jej pomocą atakuje wrogów, ale jednocześnie może także wykorzystywać linkę z haczykiem do przyciągania przedmiotów, transportu nad przepaściami i strumieniami oraz rzucania wrogami i obiektami. Obecność wędki nadaje grze świeżości i robienie z niej użytku zapewnia masę frajdy.

Tak jak wersja na iOS-a, androidowe wydanie Legend of the Skyfish sprzedawane jest za około 14 złotych i jest to produkcja typu premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Legend of the Skyfish w Google Play

Legend of the Skyfish w App Store