Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Legend of the Skyfish (iOS)

Legend of the Skyfish

Przygodowa gra akcji przeznaczona na urządzenia mobilne. Gracze trafiają do fantastycznej, baśniowej krainy, w której morskie bóstwo rozjuszone ludzką pazernością zmieniło większość ludzi w rybopodobne potwory.

Akcji | fantasy | 2D | przygodowe gry akcji

Okładka Legend of the Skyfish (iOS)

data premiery gry:

17sie2016

iOS

29wrz2016

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legend of the Skyfish to wydana na mobilny system AND i iOS przygodowa gra akcji. Produkcję opracowało brazylijskie studio Mgaia, a wydała firma Crescent Moon Games.

Fabuła

Gra przenosi nas do przedziwnej krainy fantasy, którą dawniej rządzili ludzie. Zajmowali się oni głównie rybołówstwem, ale w swojej chciwości udali się w zbyt dalekie rejony oceanu i obudzili morskie bóstwo, które rozjuszone sprowadziło potopy i zamieniło wielu rybaków w przerażające dwunożne potwory o rybich łbach. W ciągu kilku lat cywilizacja ludzka legła w gruzach, a ocaleli uciekli na odległe wysepki.

Gracz wciela się młodą dziewczynę, która powraca do ojczyzny swoich przodków w poszukiwaniu porwanego brata.

Mechanika

Wydane na AND i iOS Legend of the Skyfish to klasyczny przedstawiciel gatunku przygodowych gier akcji. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohaterki. W trakcie zabawy eksplorujemy świat, rozwiązujemy zagadki, gromadzimy przedmioty i walczymy z wrogami.

Potyczki są dosyć nietypowe, gdyż głównym orężem jest broń stanowiąca skrzyżowanie szabli i wędki. Dzięki niej jesteśmy w stanie atakować nieprzyjaciół ostrzem oraz używać linki z haczykiem do przyciągania przedmiotów i wrogów, manipulowania otoczeniem oraz przeciągania się nad przeszkodami, np. z wyspy na wyspę. Gra posiada także mechanikę skradankową, pozwalającą przekradać się między strażnikami i eliminować ich jednym ciosem w plecy.

Minirecenzja Legend of the Skyfish – do broni, wędkarze!

PLUSY:
  1. śliczna oprawa graficzna i bardzo dobre udźwiękowienie;
  2. miodna i zróżnicowana rozgrywka...
  3. ...na czele z przyjemną eksploracją otoczenia.
MINUSY:
  1. warstwa fabularna mogłaby być nieco bogatsza.

Cykl The Legend of Zelda od dekad stanowi wzór do naśladowania dla wielu deweloperów. Nic dziwnego — stworzona przez Nintendo seria może pochwalić się milionami oddanych miłośników z całego świata. Legend of the Skyfish czerpie garściami z dorobku przygód Linka i spółki, jednak wzbogaca sprawdzoną formułę o zupełnie nowe elementy. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się nietuzinkowym i wyjątkowo przyjemnym tytułem.

Zacznijmy od tego, co w Legend of the Skyfish udało się najbardziej. Deweloperzy postanowili połączyć znaną mechanikę eksploracji kolejnych poziomów z wykorzystaniem linki z hakiem... wróć, z wykorzystaniem wędki. Bez obaw jednak, nie o łowieniu ryb mowa — w trakcie rozgrywki często korzystamy z wędkarskiego narzędzia, by w szalenie intuicyjny sposób przeskakiwać z jednego skrawka lądu na drugi, aktywować przełączniki, przesuwać przedmioty oraz atakować przeciwników.

Świat gry podzielono na mniejsze wysepki, na których roi się nie tylko od adwersarzy, lecz także pułapek i zagadek środowiskowych. Poziom trudności tych ostatnich rośnie w miarę postępów w rozgrywce, a w późniejszej fazie zabawy musimy radzić sobie również z tak zwanymi „czasówkami”, gdzie kluczem do sukcesu jest spostrzegawczość i odpowiedni refleks. Na szczęście nie jest to szczególnie skomplikowana produkcja, zatem nawet najtrudniejsze jej fragmenty koniec końców sprawiają sporo radości.

Podobnie jak cała reszta, starcia z oponentami są proste i przyjemne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wrogowie są wrażliwi na działanie pułapek — nic nie stoi na przeszkodzie, by doprowadzić do ich śmierci na platformie, z której od czasu do czasu wyskakują śmiercionośne kolce.

Niemal każdy etap przynosi nowe elementy mechaniki — tytuł doskonale radzi sobie z informowaniem gracza o kolejnych możliwościach, toteż mimo dużego zróżnicowania rozgrywki i poszczególnych lokacji, ani przez moment nie czujemy się zagubieni. Należy wspomnieć o wyjątkowo przyjaznym sterowaniu, opartym na wirtualnym joysticku i na przycisku kontekstowym, jaki w razie potrzeby pojawia się na ekranie — celowanie z kolei odbywa się poprzez wskazywanie palcem konkretnych obiektów.

Na pochwałę zasługuje kolorowa, kreskówkowa oprawa graficznaLegend of the Skyfish bez żadnych oporów można postawić obok najładniejszych gier niezależnych, wydanych na urządzenia mobilne. Jakby tego było mało, zabawie towarzyszy wpadająca w ucho muzyka, której tempo na bieżąco dostosowuje się do wydarzeń, jakie mają miejsce na ekranie.

Czy wobec tego gra ma jakiekolwiek wady? Nieco na siłę można przyczepić się do niezbyt bogatej warstwy fabularnej — musimy stawić czoła tytułowemu Skyfish, czyli pradawnemu złu, które stanowi zagrożenie dla wyspiarskiego świata, a także odnaleźć zaginionego brata bohaterki. Fakt, historia mogłaby być bardziej rozbudowana, jednak oryginalna konwencja i nietypowe, morskie środowisko sprawiają, że na tę niewielką bolączkę możemy przymknąć oko.

Podsumowując, Legend of the Skyfish jest świetną produkcją, która udowadnia, że nawet w temacie gier inspirowanych Zeldą znajdzie się jeszcze miejsce na powiew świeżości. Jeśli tylko macie możliwość i lubicie tego typu klimaty — zdecydowanie warto sprawdzić, bo na nudę zwyczajnie nie ma tutaj miejsca.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Legend of the Skyfish

odpowiednia dla każdego wieku

Legend of the Skyfish - efektowna gra w stylu The Legend of Zelda trafiła na Androida
Legend of the Skyfish - efektowna gra w stylu The Legend of Zelda trafiła na Androida

wiadomość29 września 2016

Studio Mgaia i firma Crescent Moon Games poinformowały, że do sprzedaży trafiła androidowa wersja Legend of the Skyfish, czyli wyśmienitej przygodowej gry akcji, która wzoruje się na formule serii The Legend of the Zelda, ale dodaje do niej także sporo własnych pomysłów.

Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)
Inkwizytor, cyborg i haker, czyli najlepsze mobilne gry sierpnia (m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2)

wiadomość7 września 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne lipca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Deus Ex GO, Space Marshals 2, Reigns, Mr. Robot:1.51exfiltrati0n, Eisenhorn: Xenos, Mobius Final Fantasy, Riptide GP: Renegade oraz Legend of the Skyfish.

Legend of the Skyfish - w ślicznej przygodowej grze akcji zwiedzimy ruiny ludzkiej cywilizacji
Legend of the Skyfish - w ślicznej przygodowej grze akcji zwiedzimy ruiny ludzkiej cywilizacji

wiadomość1 marca 2016

Studio Mgaia i firma Crescent Moon Games ujawniły projekt Legend of the Skyfish, czyli przygodową grę akcji, która pozwoli nam zwiedzać ruiny ludzkiej cywilizacji patrolowane przez rybie potwory. W walce z nimi wykorzystamy przedziwny oręż będący skrzyżowaniem szabli i wędki.

iOS
AND