Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 marca 2016, 10:41

Legend of the Skyfish - w ślicznej przygodowej grze akcji zwiedzimy ruiny ludzkiej cywilizacji

Studio Mgaia i firma Crescent Moon Games ujawniły projekt Legend of the Skyfish, czyli przygodową grę akcji, która pozwoli nam zwiedzać ruiny ludzkiej cywilizacji patrolowane przez rybie potwory. W walce z nimi wykorzystamy przedziwny oręż będący skrzyżowaniem szabli i wędki.

Firma Crescent Moon Games i studio Mgaia zapowiedziały projekt Legend of the Skyfish, czyli mobilną przygodową grę akcji ze śliczną, malowaną oprawą graficzną i nietypową mechaniką walki.

Gra przeniesie nas do przedziwnej krainy fantasy, którą dawniej rządzili ludzie. Zajmowali się głównie rybołówstwem, ale w swojej chciwości udali się w zbyt dalekie rejony oceanu i obudzili morskie bóstwo, które sprowadziło potopy i zamieniło wielu rybaków w przedziwne dwunożne potwory o rybich łbach. W ciągu kilku lat cywilizacja ludzka legła w gruzach, a ocaleli uciekli na odległe wysepki. Gracz wcieli się młodą dziewczynę, która powraca do ojczyzny swoich przodków w poszukiwaniu porwanego brata.

Podczas zabawy akcję będziemy obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohaterki. Legend of the Skyfish ma być klasycznym przedstawicielem gatunku przygodowych gier akcji i autorzy nie ukrywają, że pełnymi garściami czerpią z serii The Legend of Zelda. W trakcie kampanii będziemy zatem eksplorowali świat, rozwiązywali zagadki, gromadzili przedmioty i walczyli z wrogami.

Potyczki mają być dosyć nietypowe, gdyż głównym orężem będzie broń stanowiąca skrzyżowanie szabli i wędki. Dzięki niej mamy być w stanie atakować nieprzyjaciół oraz używać linki z haczykiem do przyciągania przedmiotów i wrogów, manipulowania otoczeniem oraz przeciągania się nad przeszkodami, np. z wyspy na wyspę. Gra posiadać będzie także mechanikę skradankową, pozwalającą przekradać się między strażnikami i eliminować ich jednym ciosem w plecy.

Legend of the Skyfish zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie autorzy nie są w stanie podać bardziej dokładnego terminu.