Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2016, 14:31

autor: Góral

Cyberpunk 2077 - nad grą pracuje projektant Quantum Break i deweloper z Rockstar North

Kyle Rowley, główny projektant Quantum Break, pochwalił się na Twitterze, że dołączył do ekipy CD Projekt RED i pracuje obecnie nad Cyberpunkiem 2077 wraz z producentem rozgrywki z Rockstar North.

Studio CD Projekt RED od dłuższego czasu pracuje nad zapowiedzianą w 2012 roku grą Cyberpunk 2077. Jednak dopiero jakiś czas temu, po ukończeniu dewelopingu dodatku Krew i wino do Wiedźmina 3, firma wzięła się za ten projekt na poważnie i obecnie zatrudnia rozmaitych specjalistów, stale powiększając i tak już duży zespół tworzący nową produkcję. Ostatnio szeregi firmy zasilił Kyle Rowley, który objął stanowisko głównego projektanta rozgrywki. Deweloper ten ma całkiem bogate portfolio. Zaczynał jako tester w Lionhead Studios, Electronic Arts i Codemasters, w późniejszym czasie awansował na projektanta w ekipie Frontier Developments, zaliczył kilkumiesięczny epizod w Cryteku (Homefront: The Revolution) i Jagex (Runescape), aż wreszcie wylądował w Remedy Entertainment. W tym miejscu przepracował kilka lat, w tym jako główny projektant Quantum Break.

Ostatnia produkcja, przy której pracował Kyle Rowley, czyli Quantum Break, doczeka się dziś polskiej premiery nowej, PC-towej wersji. Tytuł za kilka godzin zostanie odblokowany na Steamie, ale warto sprawdzić rodzimych sprzedawców, u których możecie nabyć bogate wydanie Timeless Collector's Edition w cenach zaczynających się od około 133 zł.

Cyberpunk 2077 - nad grą pracuje projektant Quantum Break i deweloper z Rockstar North - ilustracja #1

Co ciekawe, Kyle Rowley to nie jedyny duży nabytek CDPR. Dowiedzieliśmy się także, że do polskiego studia dołączył deweloper z samego Rockstar North, czyli studia odpowiedzialnego za Grand Theft Auto V, który został producentem rozgrywki Cyberpunka. Niestety nie wiemy, o kogo dokładnie chodzi.

Jak widać, rodzima firma nie zamierza odcinać kuponów od szacunku zdobytego wśród graczy i wygląda na to, że do Cyberpunka 2077 przykłada się jeszcze bardziej niż do trzeciego Wiedźmina, zatrudniając dobrych deweloperów z dobrych firm. Czekamy zatem na efekty tych działań.

Kyle Rowley chwali się nowym nabytkiem CDPR na Twitterze.
Kyle Rowley chwali się nowym nabytkiem CDPR na Twitterze.