Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2016, 09:42

Nad Cyberpunkiem 2077 już pracuje więcej deweloperów niż nad Wiedźminem 3; nowe informacje o Gwincie

Studio CD Projekt RED ujawniło na swoim forum, że w prace nad największym obecnie projektem firmy, grą RPG Cyberpunk 2077, zaangażowanych jest więcej deweloperów niż w najintensywniejszym okresie produkcji Wiedźmina 3. Ponadto ujawniono nowe informacje na temat samodzielnej wersji Gwinta, związane m.in. z funkcjami cross-platform.

W kwietniu studio CD Projekt RED rozczarowało graczy czekających na Cyberpunk 2077, ujawniając, że zapowiedziany jeszcze w 2012 roku tytuł jest nadal w bardzo wczesnej fazie produkcji. Teraz jednak – po wydaniu Wiedźmina 3 w edycji Gry Roku – wygląda na to, że prace nad tym projektem ruszyły pełną parą. Polskie studio ujawniło na swoim forum, że ekipa zajmująca się Cyberpunkiem 2077 liczy sobie obecnie więcej deweloperów, niż było przydzielonych do Dzikiego Gonu w najintensywniejszym miesiącu produkcji.

Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje naprawdę liczna ekipa, ale nie zmienia to faktu, że na premierę jeszcze długo poczekamy. - Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje więcej deweloperów, niż nad Wiedźminem 3; nowe informacje o Gwincie - wiadomość - 2016-09-06
Nad Cyberpunkiem 2077 pracuje naprawdę liczna ekipa, ale nie zmienia to faktu, że na premierę jeszcze długo poczekamy.

Niestety, to jedyna pewna wiadomość na temat tej gry, jaką ujawniło CD Projekt RED – studio niechętnie ujawnia bowiem szczegóły o swoim największym obecnie projekcie. Deweloperzy byli za to nieco bardziej skorzy do podzielenia się informacjami dotyczącymi samodzielnej wersji Gwinta. Potwierdzono opcję rozgrywki cross-platformowej pomiędzy PC a Xbox One – niestety, na razie nie wiadomo, jak ma się sprawa z PlayStation 4, choć twórcy stwierdzili, że bacznie przyglądają się różnym rozwiązaniom. Zdradzono też, że studio na razie nie ma zamiaru zapewniać wsparcia dla modów na konsolach. Ponadto ujawniono plany otwartych beta-testów gry – miałyby się one rozpocząć w kilka miesięcy po zamkniętej becie, która wystartuje 25 października.

Przypomnijmy, że ani Gwint, ani Cyberpunk 2077 nie mają jeszcze zapowiedzianej dokładnej daty premiery. Nie ma jednak wątpliwości, że pierwsza z tych pozycji ukaże się znacznie wcześniej – zapewne w przyszłym roku. Na drugą jeszcze długo poczekamy: prace dopiero niedawno ruszyły z pełną mocą, a sami twórcy mówią, że to projekt o wiele większej skali, niż i tak ogromny Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na razie pewne jest więc tylko to, że w Cyberpunk 2077 zagramy do końca 2021 roku.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt RED
  2. Cyberpunk 2077 – poznaj uniwersum nowej gry RPG CD Projekt RED
  3. Graliśmy w Gwinta – jak sprawdza się singiel w wiedźmińskiej karciance?

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

więcej