Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2016, 11:39

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 wciąż na wczesnym etapie produkcji - twórcy modyfikują narzędzia deweloperskie

Serwis iDigitalTimes skontaktował się z Josem Teixeirą ze studia CD Projekt RED. Ten poinformował, że obecnie zespół pracujący nad grą Cyberpunk 2077 skupia się na modyfikowaniu narzędzi deweloperskich.

Miejmy nadzieję, że data w tytule nie okaże się prorocza. - Cyberpunk 2077 wciąż na wczesnym etapie produkcji - twórcy modyfikują narzędzia deweloperskie - wiadomość - 2016-04-25
Miejmy nadzieję, że data w tytule nie okaże się prorocza.

Czytając liczne informacje na temat trzeciego Wiedźmina, kolejnego dodatku do niego czy ewentualnej samodzielnej wersji gwinta (gry karcianej z tego uniwersum), łatwo zapomnieć, że studio CD Projekt RED nie samym Wiedźminem stoi. Trudno się dziwić, bo choć od ogłoszenia Cyberpunk 2077 – kolejnej gry RPG polskich twórców – minęły już 4 lata, to nie licząc informacji z papierowego oryginału (gra zostanie osadzona w uniwersum gry fabularnej Cyberpunk 2020), o produkcji wciąż wiemy tyle, co nic. Co prawda, na początku listopada poinformowano o oddelegowaniu wielu pracowników do prac nad tym futurystycznym tytułem, lecz nadal nie podano żadnych konkretów. Również niedawna wypowiedź pracownika CD Projekt RED nie ujawniła nic nowego na temat tej produkcji, ale za to poznaliśmy przyczynę takiego stanu rzeczy. W trakcie targów PAX East 2016 serwis iDigitalTimes skontaktował się Jose Teixeirą, specjalistą od efektów wizualnych zatrudnionym przez polskiego dewelopera. Według niego w trakcie prac nad wiedźmińską serią twórcy zebrali mnóstwo notatek dotyczących technicznych aspektów używanego oprogramowania. Dlatego też postanowili najpierw znacząco zmodyfikować dostępne narzędzia deweloperskie:

”W tej chwili najważniejsze jest otrzymanie przez programistów opinii zebranych przez nas w trakcie prac nad Wiedźminem. Zabrzmi to banalnie, ale to [tworzenie Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu – przyp. autora] było dla nas ogromnie pouczającym doświadczeniem. Zmiany wprowadzane przez naszych programistów są dość drastyczne”.

Nie wiadomo, jakie dokładnie są te „drastyczne” zmiany, aczkolwiek Teixeira wspomniał, że spośród nowości ma się wyróżniać nowy edytor efektów wizualnych. Tak czy inaczej, prace nad Cyberpunk 2077 najwyraźniej nadal są na bardzo wczesnym etapie. Jedyne, co wiemy na pewno o produkcji, to że będzie ona znacząco różnić się od Wiedźmina, a muzykę skomponuje Marcin Przybyłowicz – autor ścieżki dźwiękowej do trzeciej odsłony przygód Geralta. Premiera ma nastąpić między 2017 a 2021 rokiem, choć w świetle powyższych doniesień, na przyszłoroczny debiut raczej nie ma co liczyć.