Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2015, 11:54

autor: Góral

Cyberpunk 2077 zupełnie inną grą niż Wiedźmin 3; prace ruszyły pełną parą

Poznaliśmy kolejne ciekawostki związane z następną grą studia CD Projekt RED. Ujawniono, że Cyberpunk 2077 będzie zupełnie inny od trzeciego Wiedźmina, a duża część pracowników dewelopera pracuje już nad tym tytułem.

Cyberpunk 2077 zupełnie inną grą niż Wiedźmin 3; prace ruszyły pełną parą - ilustracja #1

Jakiś czas temu donosiliśmy, że kolejna produkcja studia CD Projekt Red, Cyberpunk 2077, będzie grą dużo większą od tegorocznego hitu Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dzięki obecności Mateusza Tomaszkiewicza (główny projektant misji w nadchodzącej produkcji) na imprezie PAX Australia poznaliśmy kolejne ciekawostki związane z wyczekiwanym projektem. Deweloper wyjawił przede wszystkim, że będzie to „kompletnie inna gra”. Oczywiście w nasze ręce wpadnie reprezentant gatunku RPG, ale z „zupełnie innymi systemami”, choć pewne rzeczy związane z systemem questów z ostatnich przygód Geralta pojawią się także w Cyberpunku. Koniec końców twórcy jednak skupiają się na tworzeniu satysfakcjonującego gameplayu, który nie będzie polegał na walce mieczami.

Ponadto studio potwierdziło, że większość pracowników przeskoczyła z prac nad dodatkami do trzeciego Wiedźmina, na Cyberpunk 2077. Krótko pisząc, deweloping nowej gry ruszył pełną parą, aczkolwiek nie bójcie się o zaplanowane na przyszły rok rozszerzenie Wiedźmin 3: Krew i wino, gdyż dłubie przy nim jeszcze „spora część ekipy”.

Niestety nie znamy nawet przybliżonej daty premiery nowej produkcji studia CD Projekt Red, niemniej na pewno nie ma co liczyć na jej debiut przed 2017 rokiem. Firma już jakiś czas temu zapowiedziała, że dopiero wtedy możemy spodziewać się konkretów na temat Cyberpunka, więc najpewniej tytuł nie pojawi się na rynku wcześniej niż pod koniec rzeczonego roku, aczkolwiek bezpieczniej jest nastrajać się na 2018 rok.