Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 13:31

autor: luckie

Cyberpunk 2077 będzie o wiele większy niż Wiedźmin 3

Cyberpunk 2077 będzie grą o wiele większą niż dotychczasowe projekty studia CD Projekt RED, włączając w to Wiedźmina 3. Przedstawiciel polskiego dewelopera przyznał, że doświadczenie zdobyte dzięki tamtej grze pomoże twórcom uniknąć podobnych błędów.

Cyberpunk 2077 ma zadatki na kolejny wielki hit studia CD Projekt RED - Cyberpunk 2077 będzie o wiele większy niż Wiedźmin 3 - wiadomość - 2015-10-06
Cyberpunk 2077 ma zadatki na kolejny wielki hit studia CD Projekt RED

Wydany w tym roku Wiedźmin 3: Dziki Gon zaimponował graczom na całym świecie rozmiarami i bogactwem świata przedstawionego oraz mnogością ciekawych aktywności. Wygląda jednak na to, że kolejny projekt polskiego dewelopera pod względem rozmachu zostawi trzeciego Wiedźmina daleko w tyle. W rozmowie z przedstawicielem studia CD Projekt RED (Jose Teixeirą, grafikiem ds. efektów wizualnych) serwis MCV dowiedział się, że Cyberpunk 2077 ma być „o wiele, wiele większy niż wszystko, co REDzi stworzyli do tej pory”. Dodał też: „Złożoność i rozmiary problemów, jakie napotykamy, to dla nas zupełna nowość.”

Jak zapewnia Teixeira, CD Projekt RED wiele nauczyło się podczas prac nad trzecią odsłoną serii RPG-ów akcji osadzonych w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Wiedza i doświadczenie zdobyte przy tamtym projekcie w znacznym stopniu pomogą studiu w tworzeniu komputerowej adaptacji uniwersum Cyberpunk. Wspomniany projektant zaznaczył również, że z perspektywy czasu pewne rzeczy, które znalazły się w Wiedźminie 3, chciałby zrobić lepiej – podobnie jak inni członkowie ekipy. Jeśli Cyberpunk 2077 faktycznie ma być lepszy od znakomitego zwieńczenia przygód Geralta, to czekamy na grę z jeszcze większą niecierpliwością. Ta jednak będzie wystawiona na ciężką próbę, gdyż póki co twórcy nie wyjawiają choćby przybliżonej daty premiery.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077