Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2016, 23:02

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 sierpnia - 4 września 2016 r.)

Miniony tydzień okazał się bardzo owocny dla polskiego rynku gier. Cenega wydała Polską Farmę 2017, twórcy This War of Mine zapowiedzieli projekt Frostpunk i poznaliśmy datę premiery Shadow Warrior 2. Ponadto obejrzeliśmy świeże zapisy rozgrywki z UBOOT i Detached oraz nowy zwiastun Serial Cleaner.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Frostpunk to nowy projekt autorów This War of Mine. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 sierpnia - 4 września 2016 r.) - wiadomość - 2016-09-06
Frostpunk to nowy projekt autorów This War of Mine.

Zapowiedzi

Frostpunk

Znane z This War of Mine oraz serii Anomaly polskie studio 11 bit zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Frostpunk, w której spróbujemy przeżyć w świecie, gdzie panuje wieczny mróz. Rozgrywka skupi się na dokonywaniu ciężkich wyborów, choć dużą rolę odgrywać ma także warstwa strategiczna. Natomiast na dalszy plan zejdzie konieczność zbierania i zarządzania surowcami.

Autorzy obiecują, że będzie to produkcja przeznaczona dla dorosłych odbiorców i w pewnych kwestiach posuną się nawet dalej niż w This War of Mine. Gra ukaże się w 2017 roku na komputerach osobistych.

Data premiery Shadow Warrior 2

Polskie studio Flying Wild Hog poinformowało, że gra Shadow Warrior 2 zadebiutuje na pecetach 13 października. Gracze konsolowi będą musieli poczekać do przyszłego roku. Przy okazji ujawnienia daty premiery projektu twórcy wypuścili też świetny nowy zwiastun.

Wydawcą Shadow Warrior 2 w Polsce będzie firma Techland, która wyda grę w edycji pudełkowej Premium PC, kosztującej 129,90 zł i zawierającej następujące atrakcje:

  1. trzy premierowe DLC (Solid Gold Ninja, Katana, MP7),
  2. album z ilustracjami z gry,
  3. plakat autorstwa Michała Śledzińskiego z jego autografem,
  4. ścieżkę dźwiękową,
  5. litografię,
  6. 3 kolekcjonerskie naklejki.

Data premiery konsolowego Mount & Blade: Warband

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 sierpnia - 4 września 2016 r.) - ilustracja #4

Firma Techland ujawniła również, że konsolowa kultowego pecetowego RPG-a Mount & Blade: Warband ukaże się 16 września.

Produkcja dostępna będzie na Xboksa One i PlayStation 4 w cenie 129,90 zł.

Pozostałe wieści

Premiera Polskiej Farmy 2017

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiła gra Polska Farma 2017 (ang. Farm Expert 2017), czyli rolniczy symulator opracowany przez toruńskie studio Silden.

Produkcja ukazała się wyłącznie w wersji PC. W Polsce wydawcą jest firma Cenega, która przygotowała podwójną wersję językową – polską (napisy) i angielską

Wiedźmin 3 - premiera Edycji Gry Roku

W minionym tygodniu miała też miejsce premiera Edycji Gra Roku Wiedźmina 3. W jej skład wchodzi podstawka, czyli Dziki Gon wraz z szesnastoma mniejszymi DLC, które ukazywały się regularnie po premierze. Do tego dochodzą dwa dodatki, które łącznie dorównują wielkością samemu Dzikiemu Gonowi, czyli Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Wraz z premierą GOTY pojawił się również patch 1.30.

Nowy zwiastun Serial Cleaner

Polskie studio iFun4all przygotowało na konwent PAX West świeży zwiastun z Serial Cleaner, czyli skradanki, w której wcielimy się w profesjonalistę zajmującego się zacieraniem śladów po morderstwach.

Produkcja ukaże się na PC w przyszłym roku.

UBOOT – zapis rozgrywki

Firma PlayWay opublikowała pierwszy zapis rozgrywki z projektu UBOOT, czyli symulatora okrętu podwodnego, nad którym pracuje polskie studio Deep Water. Filmik trwa ponad pięć minut i pokazuje akcję zatapiania okrętu amerykańskiego.

Przypomnijmy, że UBOOT zmierza wyłącznie na pecety i ma się ukazać w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Detached – fragment rozgrywki

W zeszłym tygodniu mieliśmy także okazję obejrzeć świeży zapis rozgrywki z projektu Detached, czyli utrzymanej w klimatach science-fiction gry akcji autorstwa polskiego studia Anshar.

Projekt powstaje z myślą o pecetach i trafi do sprzedaży na początku 2017 roku.

Cyberpunk 2077 z grywalnymi pojazdami i projektantem Quantum Break

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 sierpnia - 4 września 2016 r.) - ilustracja #8

O Cyberpunku 2077, czyli nowym RPG-u studia CD Projekt RED wciąż wiemy niewiele, dlatego każde strzępy informacji witamy z olbrzymim zainteresowaniem. Najnowsze pochodzą z oficjalnej strony studia, gdzie pojawiły się liczne oferty pracy, dla m.in. Starszego Grafika Pojazdów (Senior Vehicle Artist), którego obowiązki obejmą „projektowanie niesamowicie skomplikowanych wehikułów, samolotów, motocykli, robotów i mechanizmów”. Oznacza to, że będziemy mogli pokierować tymi maszynami w grze.

Ponadto na forum Neogaf pojawiła się lista obcokrajowców, którzy pracują nad projektem. Najnowszym nabytkiem studia CD Projekt RED jest Kyle Rowley, który był jednym z głównych projektantów rozgrywki przy Quantum Break i teraz pełni tę samą rolę przy Cyberpunku 2077. To napawa nas optymizmem, jeśli chodzi o mechanikę strzelania w grze.

Ciekawe linki

  1. Relacja z finałów EU LCS w Krakowie