Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 13:18

autor: Entelarmer

Cyberpunk 2077 z grywalnymi pojazdami

Studio CD Projekt RED zamieściło liczne oferty pracy powiązane z grą Cyberpunk 2077. Poszukiwani są między innymi pracownicy na stanowiska odpowiedzialne za tworzenie przeróżnych pojazdów, z których będą mogli skorzystać gracze.

Cyberpunk 2077 w skrócie:
  • producent: CD Projekt RED
  • wydawca: cdp.pl
  • gatunek: RPG akcji
  • platformy sprzętowe: PC
  • data premiery: nieznana
  • inne: gra na licencji systemu fabularnego Cyberpunk; skomplikowana, wielowątkowa fabuła; silnik Red

Po sukcesie trzeciej odsłony wirtualnych przygód Geralta i tuż przed debiutem ostatniego, bardzo udanego rozszerzenia studio CD Projekt RED jasno stwierdziło, że gracze nie ujrzą kolejnych gier z wiedźmińskiej serii w najbliższych latach. Co prawda, wcześniej polski deweloper wspominał o swojej nieujawnionej produkcji, jednakże podkreślał też, że obecnie jego oczkiem w głowie jest Cyberpunk 2077 – RPG oparte na systemie fabularnym Cyberpunk, ogłoszone jeszcze w 2012 roku. Właśnie w związku z tym tytułem zapowiedziano zatrudnienie kolejnych pracowników, w tym ponad trzykrotne powiększenie krakowskiego oddziału firmy. I rzeczywiście, na oficjalnej stronie studia pojawiły się liczne oferty pracy, a niemal wszystkie powiązano z Cyberpunk 2077: CD Projekt RED poszukuje m.in. specjalistów od animacji, sztucznej inteligencji, czy też projektantów.

Cyberpunk 2077 zapowiedziano cztery lata temu, ale dopiero teraz twórcy na poważnie zabierają się za prace nad tym projektem. - Cyberpunk 2077 z grywalnymi pojazdami - wiadomość - 2016-08-30
Cyberpunk 2077 zapowiedziano cztery lata temu, ale dopiero teraz twórcy na poważnie zabierają się za prace nad tym projektem.

Szczególną uwagę przykuwają dwie pozycje, jako że zdradzają one obecność pojazdów w nowej grze polskiego zespołu. W ofercie pracy dla Starszego Grafika Pojazdów (Senior Vehicle Artist) czytamy, że obowiązki zatrudnionego uwzględnią „projektowanie niesamowicie skomplikowanych wehikułów, samolotów, motocykli, robotów i mechanizmów”. O tym, że nie chodzi tu jedynie o nieinteraktywne obiekty, świadczy już sama nazwa drugiego ze wspomnianych stanowisk. Do zadań Programisty Pojazdów (Vehicle Gameplay Programmer) należeć będzie „stworzenie całościowej architektury kodu powiązanego z pojazdami” we współpracy z projektantami poziomów i rozgrywki. Dalsza część tekstu potwierdza, że wśród grywalnych wehikułów znajdą się zarówno pojazdy naziemne, jak i maszyny latające.

Pozostałe oferty nie zdradzają równie ciekawych informacji, ale wyraźnie pokazują, na jak wczesnym etapie znajdują się twórcy. CD Projekt RED poszukuje ponad 60 specjalistów powiązanych z praktycznie każdym aspektem gry. Nie jest to zaskoczeniem, skoro pod koniec kwietnia firma otwarcie przyznała, że na ten moment skupia się na dopracowaniu narzędzi deweloperskich w oparciu o doświadczenia z produkcji trzeciego Wiedźmina. Samo Cyberpunk 2077 ma zadebiutować przed 2021 rokiem.