Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2016, 12:56

autor: Góral

Frostpunk nowym survivalem od twórców This War of Mine

Studio 11 bit, znane m.in. z This War of Mine, zapowiedziało survivalową grę Frostpunk. Jej akcja rozgrywać ma się w pogrążonym w mrozie świecie, w którym będziemy starali się przetrwać. Tytuł ukaże się na PC-tach w 2017 roku.

Firma 11 bit studios zapowiedziała grę Frostpunk. Nie zdradzono wszystkich szczegółów, ale dzięki materiałom prasowym wiemy już to i owo. Ma to być emocjonalna produkcja, w której trafimy do świata stworzonego specjalnie na potrzeby tego tytułu. Zadaniem graczy będzie przetrwanie w krainie, gdzie panuje wieczny mróz. Ludzie zaczęli rozwijać technologię parową, by jakoś poradzić sobie z niskimi temperaturami, ale społeczeństwo w obecnej formie nie zdaje egzaminu w nowych warunkach i musi się zmienić, by mieć szansę na ratunek. Ciężko stwierdzić, jak przełoży się to na rozgrywkę, ale w przesłanej informacji Michał Drozdowski, dyrektor kreatywny studia, stwierdził, że:

„To bardzo poważna gra stworzona dla dojrzałych odbiorców. W porównaniu z This War of Mine przesuwamy pewne granice jeszcze dalej, ale nie komentujemy rzeczywistości poprzez grę w ten sam sposób jak wcześniej. Kładziemy pod mikroskop ludzką naturę, aby zapytać co stanie się, gdy ludzie zostaną postawieni na krawędzi.”

Frostpunk w skrócie:
  • nowa gra studia 11 bit, twórców serii Anomaly i This War of Mine;
  • ukaże się w przyszłym roku na PC-tach;
  • będzie to survival z akcją osadzoną w mroźnym świecie, w którym ludzie korzystają z technologii parowej.

Rozgrywka skupiać ma się na graniu na emocjach i konieczności podejmowania ciężkich wyborów, choć dużą rolę odgrywać ma także warstwa strategiczna. Natomiast na dalszy plan zostanie przesunięta konieczność zbierania i zarządzania surowcami. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, to zdradzono jedynie, że będzie ona tworzyć kontrast pomiędzy chłodnymi barwami reprezentującymi naturę oraz ciepłymi kolorami, symbolizującymi pozostałości po cywilizacji.

Produkcja ukaże się w 2017 roku na komputerach osobistych, a za jakiś czas mają wystartować pre-ordery.

Frostpunk nowym survivalem od twórców This War of Mine - ilustracja #2