Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 12:05

Shadow Warrior 2 zadebiutuje na PC 13 października

Studio Flying Wild Hog podało datę premiery pecetowego wydania gry Shadow Warrior 2. Zadebiutuje ona 13 października. Jednocześnie ujawniono zawartość pudełkowej edycji PC Premium, która ukaże się w naszym kraju za sprawą firmy Techland.

Na początku zeszłego miesiąca studio Flying Wild Hog zapewniało, że pecetowe Shadow Warrior 2 – kontynuacja rebootu klasycznej gry akcji z 1997 roku – zadebiutuje nie później niż za dwa miesiące. Ostatecznie tytuł zaliczy jednodniowy poślizg, gdyż ukaże się na PC 13 października (nadal nie wspomniano o konsolach Xbox One i PlayStation 4). Umożliwiono też składanie zamówień przedpremierowych w sklepie Steam z rabatem 10%, jednak polskich graczy bardziej zainteresuje zapowiedź polskiego wydawcy gry, firmy Techland. W naszym kraju Shadow Warrior 2 będzie dostępny w specjalnej edycji pudełkowej Premium PC, kosztującej 129,90 zł i zawierającej kilka dodatków. Te ostatnie uwzględniają nie tylko trzy premierowe DLC (Solid Gold Ninja, Katana, MP7), ale także album z ilustracjami z gry, plakat autorstwa Michała Śledzińskiego z jego autografem, ścieżkę dźwiękową, litografię oraz 3 kolekcjonerskie naklejki.

Oprócz tego w sieci pojawił się nowy zwiastun gry (powyżej), w którym ujawniono prezent dla osób składających zamówienie przedpremierowe. Jest nim Razorback, czyli połączenie katany z piłą łańcuchową. Ponadto serwis IGN opublikował wczoraj pokaz z rozgrywki, który zamieszczamy poniżej.

Shadow Warrior 2 to produkcja polskiego zespołu Flying Wild Hog, będąca kontynuacją udanej gry akcji z 2013 roku. Tytuł rozwija formułę poprzedniczki, poprawiając niektóre jej elementy i dodając zupełnie nowe, w tym tryb kooperacji dla czterech graczy. Rozgrywka ponownie będzie koncentrować się na walce z demonicznymi hordami za pomocą bogatego arsenału broni palnej oraz białej, tym razem na losowo generowanych poziomach. Gra zadebiutuje 13 października na PC, a później także na konsolach obecnej generacji.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej