Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 12:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pokemon GO wygenerowało już 440 mln dolarów przychodu

Z najnowszych danych dotyczących popularności gry Pokemon GO wynika, że produkcja w ciągu niecałych dwóch miesięcy została pobrana ponad 180 milionów razy i wygenerowała 440 milionów dolarów przychodu.

Niecały miesiąc temu informowaliśmy, że w ciągu kilku tygodni obecności na rynku gry Pokemon GO, wygenerowała ona już ponad 200 milionów dolarów przychodu. Od tamtej pory rezultat ten znacznie urósł. Najnowsze dane mówią bowiem o 440 milionach dolarów przychodu uzyskanych w niecałe dwa miesiące od momentu premiery. Kwotę tę postanowiono porównać z tegorocznymi filmami, które ukazały się mniej więcej w tym samym czasie. Okazało się, że Pokemonom udało się pokonać m.in. Warcraft: Początek, Angry Birds Film czy też Dzień Niepodległości: Odrodzenie. Poza tym, pomimo że tytuł nie jest już tak popularny jak w pierwszych tygodniach i w niektórych krajach spadł z pierwszego miejsca najczęściej pobieranych aplikacji, to i tak każdego dnia generuje 4 miliony dolarów przychodu.

Pokemon GO to mobilna aplikacja wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej. W grze wcielamy się w trenera Pokemonów, który łapie kolejne stworki pojawiające się w rozmaitych miejscach – w domu, parku, szkole, sklepie itd. Oprócz tego do zadań gracza należy rozwijanie złapanych stworków, rywalizowanie z podopiecznymi innych graczy itd.

Wyniki finansowe Pokemon GO w porównaniu do niektórych tegorocznych filmów / Źródło: www.sensortower.com. - Pokemon GO wygenerowało już 440 mln dolarów przychodu - wiadomość - 2016-09-02
Wyniki finansowe Pokemon GO w porównaniu do niektórych tegorocznych filmów / Źródło: www.sensortower.com.

Mało tego, wygląda na to, że sytuacja nie zmieni się w najbliższym czasie, albo zmieni się, ale na lepsze. Wspomniane 4 miliony dolarów to stała wartość, która utrzymuje się na tym poziomie od kilku tygodni. Dodatkowo gra nie zadebiutowała jeszcze na kilku dużych rynkach, w tym w Chinach i Indiach. Warto również zauważyć, że ludzie spędzają z nią sporo czasu – w USA średnio 32 minuty dziennie (stan na 30 sierpnia, wyliczono na podstawie aktywnych użytkowników posiadających wersję na iOS). Podobną ilość czasu gracze przeznaczali na zabawę podczas pierwszych dni po premierze.

Jak więc widać, Pokemon GO jest wielkim hitem, o czym świadczy też liczba pobrań produkcji studia Niantic, która przekroczyła już 180 milionów.

Pokemon GO wygenerowało już 440 mln dolarów przychodu - ilustracja #2