Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2016, 12:57

Fallen London wreszcie także na Androidzie

Po kilku miesiącach od premiery na iOS doczekaliśmy się wreszcie premiery Fallen London, czyli wyśmienitej przygodówki z elementami RPG, którą opracowało znane z Sunless Sea studio Failbetter Games.

Użytkownicy systemu iOS już od kwietnia mogą bawić się grą Fallen London, czyli konwersją jednej z absolutnie najlepszych przeglądarkowych produkcji w historii. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć także posiadacze urządzeń z Androidem, gdyż projekt właśnie zadebiutował w Google Play.

Fallen London przenosi graczy do alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. Punktem, w którym historia zaczęła rozwijać się inaczej był 1861 rok. W naszym świecie wtedy to zmarł książę Albert, natomiast w zaprezentowanej przez autorów wizji, zdesperowana Królowa Wiktoria uratowała małżonka dobijając targu z tajemniczą organizacją znaną jako Bazar. Ceną za to było przeniesienie całego Londynu głęboko pod ziemię. W momencie rozpoczęcia akcji gry metropolia znajduje się w tym miejscu już od trzech dekad, otoczona pełnym potworów mrocznym morzem.

W Fallen London liczą się historie. Gra nie oferuje jednej kampanii i zamiast tego stanowi skarbnicę samodzielnych opowieści, w których możemy wziąć udział. Podczas zabawy gracz eksploruje Londyn, co krok natrafiając na interaktywne miejsca pozwalające na rozpoczęcie nowej przygody. Te przypominają paragrafówki i rozgrywka sprowadza się do podejmowania decyzji, które kierują scenariusz na nowe tory. Do tego dochodzą elementy RPG. Gracz musi stworzyć własną postać, a następnie rozwijać jej statystyki oraz zarządzać ekwipunkiem.

Wszytko to brzmi prosto, ale o sile Fallen London decyduje jakość przygotowanych przez autorów historii. Gra jest gęsto zapełniona wspaniałymi opowieściami, które na długo zostają w pamięci. W połączeniu z wyśmienicie opracowanymi realiami tworzy to w sumie jedną z najlepszych fabularnie produkcji, w jakie można zagrać na urządzeniach mobilnych.

Wszystkie trzy wersje Fallen London – na Androida, na iOS i przeglądarkowy pierwowzór, korzystają z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fallen London w Google Play

Fallen London w App Store

Fallen London – wersja przeglądarkowa