Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2016, 10:50

autor: Entelarmer

Shadow Warrior 2 na PC w październiku i bez DRM

Studio Flying Wild Hog ujawniło przybliżoną datę premiery pecetowego wydania Shadow Warrior 2. Kontynuacja udanej gry akcji FPP zadebiutuje na komputerach osobistych w październiku i nie wykorzysta zabezpieczeń antypirackich.

Wydane w 2013 roku Shadow Warrior okazało się całkiem udaną próbą wskrzeszenia klasycznego tytułu z 1997 roku. Produkcja niezależnego, polskiego studia Flying Wild Hog spotkała się z ciepłym przyjęciem recenzentów (w naszym serwisie otrzymała ocenę 8/10) oraz graczy, mimo sporej powtarzalności niektórych fragmentów rozgrywki. Stąd też zapowiedź bardziej otwartej, a zarazem mniej schematycznej dwójki mogła wzbudzić entuzjazm miłośników gier akcji FPP. Teraz zaś, po kilku filmikach z rozgrywki i zapowiedzi polskiego wydania gry przez firmę Techland, twórcy ujawnili przybliżony termin premiery Shadow Warrior 2 na PC. Jak czytamy w ogłoszeniu na Twitterze, gra ma zadebiutować „nie później niż za dwa miesiące”, a więc najpóźniej 11 października. Nie wiadomo, czy to samo dotyczy wersji na PlayStation 4 oraz Xboksa One, niewykluczone jednak, że podobnie jak w przypadku poprzedniczki, premiera konsolowa nastąpi nieco później.

Shadow Warrior 2 zadebiutuje na PC najpóźniej w pierwszej połowie października. - Shadow Warrior 2 na PC w październiku i bez DRM - wiadomość - 2016-08-12
Shadow Warrior 2 zadebiutuje na PC najpóźniej w pierwszej połowie października.

Wracając do Shadow Warrior 2 na komputery osobiste – w osobnej wiadomości zespół Flying Wild Hog ujawnił, że produkcja zostanie udostępniona w sklepie GOG.com i zaoferuje wsparcie dla usługi GOG Galaxy. Innymi słowy, gra będzie pozbawiona antypirackich zabezpieczeń. Z jednej strony może to cieszyć, bo mimo zauważalnego postępu w zakresie technologii DRM, tego typu zabezpieczenia często w równym stopniu przeszkadzają piratom, jak i nabywcom legalnych kopii. Z drugiej strony jest to dość odważna decyzja ze strony twórców, miejmy więc nadzieję, że jeśli gra okaże się udana, nie wpłynie to negatywnie na jej sprzedaż.

Shadow Warrior 2 to kontynuacja gry akcji FPP z 2013 roku, będącej współczesną adaptacją oryginalnego Shadow Warrior z 1997 roku autorstwa studia 3D Realms. W obu grach bydgoskiego zespołu Flying Wild Hog (Hard Reset) wcielamy się w mistrza sztuk walki Lo Wanga, w pierwszej części poszukującego legendarnej broni na zlecenie korporacji Zilla Enterprise. W dwójce bohater pracuje dla lokalnego odłamu Yakuzy, jednak wkrótce musi znów stawić czoła demonicznym hordom. Rozgrywka w obu odsłonach sprowadza się do walki przy użyciu różnorakiej broni, wliczając w to wszelkiego rodzaju broń białą. Dwójka wprowadzi garść nowości w postaci znacznie mniej liniowych, a do tego częściowo losowo generowanych poziomów, jak również trybu kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.