Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2016, 10:47

autor: Góral

Quantum Break ukaże się wkrótce na Steamie [news zaktualizowany]

Jeżeli nie kupiliście Quantum Break na PC z powodu Windows Store, to wkrótce będziecie mogli nabyć grę na Steamie. Ponadto w sklepach pojawi się pudełkowe wydanie Quantum Break: Timeless Collector’s Edition, dystrybuowane przez Nordic Games.

AKTUALIZACJA #2:

Thomas Puha ze studia Remedy, odpowiedzialny za komunikację z fanami, wyjawił, że Quantum Break dostępne w Windows Store raczej nie doczeka się już kolejnej aktualizacji, a co za tym idzie nie otrzyma wsparcia dla bibliotek DirectX 11. Studio skupi się na wersji Win32 (Steam), nad którą prace trwają już od dłuższego czasu. O ile Puha zapewnił, że stara i nowa wersja, to jedna i ta sama gra, tak studio ma dużo większe doświadczenie w grach DX11 i w niektórych przypadkach starsza technologia może polepszyć działanie produkcji.

AKTUALIZACJA #1:

W serwisie Steam pojawiła się karta Quantum Break. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że gra zadziała na komputerach korzystających z systemu operacyjnego Windows 7. Pozostałe wymagania sprzętowe są takie same, jak te dotyczące wersji z Windows Store.

W kwietniu na konsoli Xbox One oraz na Windowsie 10 (tylko Windows Store) zadebiutowało Quantum Break od studia Remedy Entertainment. Wielu graczy PC-towych darowało sobie zakup z rozmaitych względów, wśród których warto wspomnieć m.in. o braku pudełkowej wersji, konieczności korzystania z najnowszego systemu operacyjnego firmy Microsoft oraz oczywiście Windowsa Store, gdyż nie dało się kupić strzelanki nigdzie indziej. Dziś jednak dowiedzieliśmy się, że produkcja doczeka się wydania Quantum Break: Timeless Collector’s Edition, które dystrybuowane ma być przez firmę Nordic Games i sprzedawane będzie w sklepach w cenie 39,99 euro (około 170 zł – za tyle samo możecie już nabyć stare wydanie w Windows Store). Gra ukaże się 14 września, obsłuży biblioteki DirectX 11 i będzie dostępna na „wielu systemach operacyjnych”, ale nie zdradzono o jakie konkretnie chodzi. Tak czy siak, cierpliwość w tym przypadku się opłaciła i osoby, które wstrzymały się z zakupem, za kilka tygodni nabędą bogatsze i tańsze wydanie, a do tego na Steama.

Quantum Break ukaże się wkrótce na Steamie [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Zawartość Quantum Break: Timeless Collector’s Edition:

  • specjalne opakowanie,
  • grę z wszystkimi wydanymi wcześniej aktualizacjami, umieszczoną na pięciu płytach wraz z kodem na Steama,
  • płytę Blu-ray oraz książkę z materiałami z procesu produkcji,
  • ścieżkę dźwiękową na CD,
  • dwa plakaty,
  • instrukcję.
Wizualizacja Quantum Break: Timeless Collector’s Edition.
Wizualizacja Quantum Break: Timeless Collector’s Edition.

Quantum Break to trzecioosobowa strzelanka, w której główną atrakcją jest możliwość manipulowania czasem. Bohaterem gry jest naukowiec Jack Joyce. W wyniku nieudanego eksperymentu został on obdarzony supermocami, ale teraz musi wykorzystać je, by uratować świat przed zagładą. Ciekawym elementem produkcji jest serial nagrany z udziałem prawdziwych aktorów, w którym opowiadana jest ta sama historia, tyle, że z perspektywy naszego przeciwnika – Paula Serene.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.