Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 14:59

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Quantum Break to nowy rekordzista? Gra z całą zawartością waży blisko 180 GB

Najnowsza wersja Quantum Break na Xboksa One X trochę się rozrosła i waży ponad 102 GB. Dodając do tego opcjonalne 75,6 GB na filmiki przerywnikowe w jakości 4K, wychodzi pokaźna ilość danych.

Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie cofnąć czas, by pomieścić Quantum Break na dysku twardym. - Quantum Break to nowy rekordzista? Gra z całą zawartością waży blisko 180 GB - wiadomość - 2017-11-03
Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie cofnąć czas, by pomieścić Quantum Break na dysku twardym.

W ostatnich latach waga gier wzrosła dość znacznie i obecnie chyba już nikogo nie dziwią produkcje potrzebujące na dysku 40 czy 50 GB wolnego miejsca. W przypadku Quantum Break mówimy chyba jednak o nowym rekordzie. Po ostatniej aktualizacji produkcji, należy przyszykować aż 102,5 GB (dzięki Game Informer) miejsca na twardym dysku, co potwierdza karta produkcji w sklepie Xbox. Już taka wartość robi wrażenie, ale w przypadku tytułu studia Remedy Entertainment można dodatkowo zassać jeszcze scenki przerywnikowe (Quantum Break Episode Pack), tudzież mini serial powiązany z grą. Jeżeli się na to zdecydujecie, a wiąże się to z pobraniem 75,6 GB, da to łącznie ponad 178 GB! Należy jednak pamiętać, że rzeczone filmiki można również strumieniować z serwerów, zaoszczędzając tym samym sporo miejsca.

Co ciekawe, powyższe dane są chyba jednak trochę niedokładne. Jeden z naszych redaktorów, Przemek Zamęcki, pobrał bowiem Quantum Break na Xboksa One X i gra zajmuje mu „tylko” 83,6 GB (oczywiście bez Quantum Break Episode Pack). Niestety nie wiemy, z czego wynika różnica.

Dobrze, że obecne konsole mają całkiem pojemne dyski / Źródło: CaCHooKaMan na forum Reddit.