Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 14:07

autor: Góral

Assassin's Creed Origins - łatka 1.03 poprawia wydajność gry

Opublikowana przez firmę Ubisoft aktualizacja 1.03 gry Assassin's Creed Origins poprawia wydajność PC-towej wersji, co potwierdziły testy niezależnych serwisów.

Assassin's Creed Origins – z łatką 1.03 jesteście gotowi na zwiedzanie Egiptu. - Assassin's Creed Origins - łatka 1.03 poprawia wydajność gry - wiadomość - 2017-11-03
Assassin's Creed Origins – z łatką 1.03 jesteście gotowi na zwiedzanie Egiptu.

Firma Ubisoft wypuściła aktualizację 1.03 do gry Assassin's Creed Origins. W zależności od platformy sprzętowej waży ona od około 1,1 GB do 1,8 GB i przynosi kilka ciekawych elementów. Chyba najważniejszym jest poprawiona stabilność i wydajność produkcji. Zazwyczaj tego typu rzeczy są albo mało widoczne, albo wcale. W tym przypadku, o dziwo, jest jednak inaczej. W serwisie Overclock3d przetestowano nową wersję gry i w porównaniu do pierwotnej zmiany są dość znaczne. Na widocznej poniżej grafice zobaczycie wyniki przeprowadzonego sprawdzianu. Ciemnoniebieskie słupki pokazują średnią liczbę klatek edycji 1.03, a jasnoniebieskie 1.00. W przypadku czterordzeniowych i czterowątkowych procesorów mowa o wzroście aż o 12 klatek. Lepszą wydajność potwierdza także redakcja serwisu DSOGaming, więc nie jest to odosobniony przypadek. Co ciekawe, ostatnio pojawiły się opinie, że na wydajność Assassin's Creed Origins wpływ mają zabezpieczenia gry. Ubisoft twierdzi, że to kłamstwo i najwyraźniej stara się to udowodnić łatką 1.03.

Patch 1.03 robi różnicę / Źródło: Overclock3d - Assassin's Creed Origins - łatka 1.03 poprawia wydajność gry - wiadomość - 2017-11-03
Patch 1.03 robi różnicę / Źródło: Overclock3d
Assassin's Creed Origins v1.03 w skrócie:
  • poprawa wydajności wersji PC-towej;
  • mniejsza liczba błędów;
  • ulepszony tryb fotograficzny;
  • usprawnienia interfejsu użytkownika.

Oprócz tego patch wprowadza nowe funkcje do trybu fotograficznego (m.in. ustawienia głębi ostrości czy nasycenia). Pojawiło się również wsparcie dla technologii HDR na konsolach oraz rozdzielczość 4K w przypadku Xboksa One X, który zadebiutuje 7 listopada. Deweloper poprawił też niektóre elementy graficzne. Np. świat gry wygląda lepiej podczas jazdy na koniu z dużą szybkością, zwiększono ilość szczegółów w różnych lokacjach czy wyeliminowano rozmaite błędy związane z oświetleniem.

Z innych wartych wspomnienia rzeczy można wymienić poprawione reakcje postaci NPC, ulepszone sterowanie podczas jazdy i wyeliminowanie burzy piaskowej pojawiającej się nad zbiornikami wodnymi. Dopracowano także wiele źle działających elementów w niektórych misjach, np. w zadaniu The Lizard's Mask doczekaliśmy się usprawnionych przerywników, a w Water Rats, w jaskini Amanai, postacie sterowane przez SI zachowują się lepiej.

Wymienienie wszystkich elementów łatki 1.03 zajęłoby mnóstwo czasu, ale jak widać patch jest godny uwagi, nie tylko w przypadku graczy komputerowych. Zdecydowanie warto go pobrać, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście.