Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 14:43

autor: Góral

Quantum Break ukaże się na Steamie nieco później

Firma THQ Nordic, wydawca steamowej wersji gry Quantum Break, poinformowała, że tytuł nie ukaże się 14, a 29 września bieżącego roku. Nowy termin premiery dotyczy zarówno cyfrowego, jak i pudełkowego wydania.

Firma THQ Nordic poinformowała w opublikowanym komunikacie, że premiera Quantum Break na Steamie nie odbędzie się zgodnie z planem. Pierwotnie zakładano, że produkcja pojawi się na platformie Valve 14 września bieżącego roku. Ostatecznie projekt ukaże się kilkanaście dni później – 29 września. Nowa data dotyczy zarówno wersji cyfrowej, jak i pudełkowego wydania, zawierającego: specjalne opakowanie, grę na pięciu płytach wraz z kodem na Steama, płytę Blu-ray oraz książkę z materiałami z procesu produkcji, ścieżkę dźwiękową na CD, dwa plakaty i instrukcję. Powód obsuwy jest dość prosty – firma potrzebuje więcej czasu na dopracowanie i wyprodukowanie fizycznych egzemplarzy. Opóźnienie wielkie nie jest, więc jakoś to przebolejemy.

Moce Jacka związane z manipulowaniem czasem nie uratowały steamowej wersji Quantum Break przed małym opóźnieniem. - Quantum Break ukaże się na Steamie nieco później - wiadomość - 2016-09-02
Moce Jacka związane z manipulowaniem czasem nie uratowały steamowej wersji Quantum Break przed małym opóźnieniem.

W Quantum Break wcielamy się w naukowca Jacka Joyce’a, który wraz ze swoimi współpracownikami przeprowadzał testy związane z możliwością podróżowania w czasie. Nie poszły jednak one zgodnie z planem i naruszyły czasoprzestrzeń, przy okazji obdarzając Jacka oraz jego byłego przyjaciela Paula Serene nadprzyrodzonymi mocami. Pierwszy z nich zamierza wykorzystać je do naprawienia sytuacji, a drugi wręcz przeciwnie.

Produkcja ukazała się na początku kwietnia bieżącego roku na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Druga z wymienionych wersji dostępna jest obecnie tylko w Windows Store i początkowo borykała się z wieloma problemami, o czym pisaliśmy w naszej recenzji. Deweloperzy ze studia Remedy Entertainment wypuścili jednak kilka łatek, w które oczywiście zostanie wyposażona wersja steamowa, przeznaczona także na starsze systemy operacyjne.